| WeLoveIceCream a întrebat:

heeelp! am jucat ieri adevar sau provocare, si am fost provocata sa il sarut pe un tip. el s-a apropiat de mine, iar eu l-am impins. pur si simplu nu imi venealaughing. Tipul ala ma place(mi-a spus). si nu stiu dc nu am putut. Acum cativa ani, cand aveam cam 8-9 ani, tot asa am jucat adevar sau provocare si am sarutat o groaza de baieti(inclusiv pe el) acum am 12. Dc nu mai pot? parca acum nu vreau sa sarut pe oricine asa, ca a pus unul o provocare. Heeelp! Funda mare si vot!

Răspuns Câştigător
| Xfantasy a răspuns:

Buna dragutsa. O sa-ti explic eu. Cand erai mai mica cam totul era o joaca iar acum ca ai crescut dorintele sunt mai mari si persoanele pe care le cunosti incep sa prinda contur inviata ta. Adica, cel pe care nu l-ai sarutat acum e doar un prieten si nu poti simti altceva pentru el. Prietenia cand esti mic nu e la fel cu prietenia acum cand esti mare... pupici si saruta-i doar pe cei care-ti sunt mai mult decat prieteni, pe cei pentru care simti ceva

2 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Atunci nu mai alege provocare laughing

| santy a răspuns:

Buna! nu mai poți deoarece te maturizezi cu cât trec anii mai mult.Un sarut îl dai de obicei unei pesroane pentru care ai ceva sentimente.papa