| Paul321 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu cum sa-i spun daca vrea sa fim impreuna. Eu cred ca ma place cand venim de la scoala ea tot langa mine sta si alte treburi dar nu stiu cum sa-i spun... Ea este in clasa a 8-a si eu in a 7-a. Ne intelegem bine merg mereu cu ea la scoala dar ma emotionez cand vreau sa-i spun ce simt pentru ea. Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| beibiisweet a răspuns:

Am si eu un coleg are o relatie cu o fata de clasa a-9a(mai mare cu un an)de mai bine de un an de zile.eu te-as sfatui sa nu fii nesimtit fata de ea sa ii fii mereu "cel mai bun prieten".iar atunci cand simti ca sunteti foarte apropiati, i-ati inima in dinti si spune'i. crede-ma ca, in felul asta, ai sanse mari de a fi iubitul ei.
succes!:*

1 răspuns:
| angelicabella24 a răspuns:

Este chiar dragut si sincer felul in care o placi tu pe fata,stiu ca eu sunt fata, dar iti dau un raspunswinking:daca chiar o placi o fata:demonstreaza-i! iat-i inima in dinti si spune-i,(nu neaparat in public),stiu ca e greu,si eu am placut asa multi baieti draguti, cu care ma intelegeam, dar trebuie sa ii spui, caci daca nu, ea va crede ca tu vrei ca voi 2 sa fiti doar prieteni,chiar daca nu va fi raspunsul dorit de tine,macar stii ai incercat,iar acest lucru nu ar trebui sa te demoralizeze,ci ar trebui sa iti impuna un pas,sa stii ca asta a fost doar o pierdere mica,dar macar vei stii ca ai langa tine,da o fata pe care o placi,dar nu uita ca ea ti-e buna prietena, si uneori mai bine sa o ai ca prietena decat o iubita, sau cine stie, poate chiar si ea simte la fel pentru tine! parerea mea, funditahappy?