| George92679 a întrebat:

luni incep si eu liceul si nu prea am nicio idee despre colegi sau profesori, stiu doar numele dirigintei.Asadar cu ce ar trebui sa ma imbrac in prima zi? Mentionez ca exista un sacou al liceului care trebuie purtat in mod normal dar nu stiu daca sa il iau din prima zi sau nu.Nu as vrea sa fiu singurul fara sacou dar nici singurul cu sacou.

Răspuns Câştigător
| elisarktis a răspuns:

In prima zi toata lumea o sa aiba sacou. pe durata anului totusi, in general lumea nu il mai poarta.
Nu trebuie sa te sperii ca nu o sa te analizeze nimeni la fel de mult precum crezi tu. Nimic iesit din comun, ceva cat de cat decent. Nu te speria, nu e armata.

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Poti fi sigur ca vor mai fi si alti copii cu sacoul pe ei. il poti lua la tine si eventual sa il dai jos dupa, iti iei un rucsac la tine, dunno. plus ca festivitatea de deschidere a noului an scolar va fi dimineata, va fi racoare, si poti purta sacoul pana se mai incalzeste putin si dupa cand iesi cu colegii il dai jos. easy

| Printesa10TM a răspuns:

O camasa si sacoul e potrivit.

| GoldandSilver a răspuns:

Ar trebui sa te imbraci decent si sa-ti iei sacoul. O buna prima impresie conteaza!