| AlexandraMoldovan18 a întrebat:

ma puteti ajuta cu o compunere legata de protejarea animalelor de catre om. Va multumesc anticipat. Ofer FUNDA

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu te astepta sa iti scrie nimeni compunerea, fiindca ma indoiesc ca se va intampla. Nu se rezolva teme aici. Te pot ajuta doar cu cateva idei la care ai putea face referire in compunerea ta, despre care te poti informa mai mult: organizatii pentru protectia animalelor si a drepturilor acestora cum ar fi PETA, testarea pe animale, vegetarianism, drepturile animalelor si chestiunea etica in modul in care se folosesc oamenii de animale in ziua de azi (in sensul in care etica nu mai joaca aproape niciun rol in asta). Poti scrie lejer o compunere de 2-3 pagini dezvoltand doar subiectele de mai sus si oferind solutii la problemele actuale.