| kyara10 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o compunere cu numele "Mi-am despletit privirile pe mare". Dau funda:X. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu-ți putem face noi temele. Străduiește-te și tu puțin.
Baftă!

| 1man1 a răspuns:

Ai nevoie de imaginație nu de o compunere din partea cuiva. Poți să fii ajutată cu idei eventual. Titlul este foarte interesant, deoarece are trei cuvinte cu mare încărcătură simbolistică în text:„despletit", „privirile" și „mare". Privirea ne dă posibilitatea să cunoaștem ceea ce ne înconjoară, să explorăm ceea ce ne fascinează. De obicei sunt atenți când privim și oarecum închistați datorită societății, normelor, dogmelor... Despletirea privirilor mă duce cu gândul la ați lăsa visele, gândurile să evadeze și să străbată imaginar spre altceva. Marea înseamnă necunoscut dar poate însemna și orice vrei tu. Ceea ce poți face tu în compunerea ta e să „zbori" în necunoscut în imaginația ta pornind de pe malul mării și explorând locuri reale sau imaginare. De aici încolo ai nevoie de imaginație. Poți face o compunere superbă. Aș fi curios de rezultat! Succes!