| BiancaAndreeaa a întrebat:

Mă simt foarte prost. Sunt atatia oameni care mor si in zilele noastre (mă refer la razboaie) plang cand ma gandesc. Sunt altii care nu au ce sa manance. Pun la suflet tot ce aud si am o stare proasta. Nu stiu cum sa trec peste asta.

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Păi gândeşte-te că nu ai ce să faci pentru ei.
Happy end.
Saauu, ai putea să faci ceva. Ajută-i pe cei din jurul tău care suferă.

Ps. Nu te mai uita la ştiri.

| AC4S4 a răspuns:

Ne spunea profa de romana ca era un film / o carte despre cineva care auzea gandurile celorlalti si ca a innebunit. Sa auzi toate problemele unui om e ceva, sa auzi toate problemele a zeci-sute de oameni e mai greu. Incearca sa nu te mai gandesti. Multumeste-i lu' Dumnezeu ca tu ai noroc si ai ce manca. Nu te mai gandi la toate problemele lumii asa de des...

| Gunoi a răspuns:

Ascultă muzică uită-te la clipuri amuzante ..nu susține violența abuzurile lauda profanarea și bogăția

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Ascultă muzică și fii mai indiferentă

| Iuliana_Andreea_1998 a răspuns:

Nu cumva ești depresie? Dacă nu, e foarte bine să îți pese de cei din jurul tău. Și eu mă întristez când văd atâta răutate și eu pun orice la suflet și izbucnesc în plâns... Probabil așa e firea ta. Găsește ceva să te facă fericit/ă, orice, și ai să treci peste. :*