| Sophie1997 a întrebat:

mai este putin si incepe scoala si as vrea sa stiu daca clasa a 8 a este grea sau usoara. Daca imi poate spune cineva ce se face la urmatoarele materii promit ca dau funda : mate,romana,chimie,fizica,istorie,geografie,latina, biologie.

Răspuns Câştigător
| Roses a răspuns:

La matematica mai mult o sa faci recapitulare(la fel si la romana), la chimie va fi ca intr-a 7-a(numai lectii noi), la fizica(no comment), la istorie istoria romanilor, la geografie geografia Romaniei, la latina va fi o limba destul de usoara si la biologie ecosisteme.

Si eu trec a 8-awinking

3 răspunsuri:
| Alexandra7201 a răspuns:

Da, este destul de grea deoarece sunt acele examene de final si toti profesorii te streseaza cu asta laughing. Pai la mate o sa faceti geometrie, la romana analiza, la istorie invatati despre istoria Romaniei parca, la biologie despre corpul uman, iar la latina o sa conjugati verbe.

| Alcszusa a răspuns:

Mi-e clasa a 8-a mi s-a parut cea mai usoara clasa. intr-adevar sunt acele examene la finalul clasei.dar pana atunci e bine. Succes!

| Sophie1997 explică (pentru Alcszusa):

Merci pentru raspuns