| Bosuu a întrebat:

Maine ma voi duce la un doctor hematolog deoare am splina marita si anemie...ma rog am auzit ca se fac analize in seara asta am baut 4 pahare de whischy cu cola iar aseara la fel si vreo 4-5 zile am fumat narghile cam 1 ora maxim 1 ora jumate pe zi poate iesi ceva ciudat?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ies ciudate analizele, dar sa ii spui medicului ca obisnuiesti sa consumi foarte mult alcool, fiindca asta poate fi o cauza si de anemie si de splina marita.

| anamariarot a răspuns:

Nu mai bea atat ca o sa ai sange in alcool, nu invers cum e normal. De la narghilea n-are ce sa iasa, dar cu 14-15 ore inainte de analize e indicat sa nu consumi alcool, deci pot fi eronate

| anamariarot a răspuns:

De exemplu, glicemia poate iesi mai mare. Bea apa pana dimineata