| Elenitta a întrebat:

Sa incepem cu inceputulhappy Culoarea mea naturala a parului este blonda.Anul trecut m-am vopsit castaniu inchis, iar pe parcurs parul mi s-a decolorat avand o culoare frumoasa, dar in acest timp parul meu crescuse si se vedea diferenta intre parul natural si cel vopsit.Ma gandeam sa ma vopsesc in aproprierea anului nou, dar aghiuta m-a impins ca ii i-au cutia de vopsea mamei(roscat acaju de la Loncolor) si sa ma vopsesc.La radacini am iesit un rosu deschisiar restul este un roscat inchis chiar dragut.Nu imi place deloc cum arat si vreau sa scap de culoarea asta oribila. Daca imi iau un castaniu inchis si dau peste o sa se acopere, iar in timp daca se curata satenul exista sanse sa se cunoasca roscatul? Va rog sa ma ajutati urgent. Vreau ca pana la anul nou sa am o culoare destul de potrivita pentru mine tinand cont ca sunt deschisa la ten si am ochii albastri.Sorry ca cititi atat de mult, dar cred ca era de datoria mea sa va explic. Pupici si fundita pentru cel mai bun raspuns.Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa iti decolorezi parul!
Ai noroc ca nuanta Rosie dispare cel mai usor de pe par!
La cateva spalari o sa dispara.
Incearca un goldenbrown mediu si dupa las- ti parul in pace!
O sa patesti la fel ca inainte, culoarea o sa mai cada de pe par asa ca o sa iti reusesti ceva dragut.
Data viitoare mergi la salon pentru a-ti vopsi radacinile si vezi ce nuanta foloseste stilista.

| Snowfall a răspuns:

Poti sa iti dai cu castaniu peste insa tot va avea o tenta roscata si dupa ce ti se va mai duce se va accentua. Din pacate roscatul iese cel mai greu din par, eu m-am dat cu negru peste roscat si tot mi-a prins reflexii roscate dupa un timp. De decolorat nu te-as sfatui, pentru ca ti se va arde rau parul, mai ales ca ai zis ca ai parul blond natural, deci probabil nu este nici foarte gros. Exista o metoda numita decapaj prin care iti este scoasa toata vopseaua din par, acesta revenind la culoarea naturala si care se face pe la unele saloane, ai putea sa te interesezi (pretul este undeva intre 70 - 100 lei).

| Nikoleee a răspuns:

Indicat ar fi sa-ti decolorezi parul si dupa aceea sa-ti faci culoarea dorita. Sau daca nu ar trebui sa optezi pentru o culoare inchisa, doar asa vei acoperii restul culorilor.