| Purgatoriu a întrebat:

Culoarea mea naturala este un blond cenusiu inchis. Acum vreun an mi-am vopsit parul in culoarea cuprului si am continuat sa il vopsesc astfel timp de vreo jumatate de an. Dupa ce nu m-am mai vopsit parul s-a decolorat si devenise foarte blond spre varfuri. Nu mai reuseam sa scot tenta roșcata din par DELOC (desi nu m-am decolorat cu nimic chimic). M-am vopsit bruneta dar acum cand se decoloreaza iar are tente de roscat. Cum as putea sa scap de roscatul din par fara sa il distrug?

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sa il decolorezi de tot

| Oana92 a răspuns:

Incearca cu solutie de decapaj. Ar trebui sa gasesti in magazinele cu produse profesionale sau online. In principiu aceasta solutie curata parul de orice vopsea si il readuce la culoarea naturala.

| AliGab a răspuns:

Sa il lasi sa creasca