| Bubbchac a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta. sad Am un pic de problema. Eu stau in Bucuresti, cu mama, iar tata sta tot in Bucuresti. [ P. S. adica sunt despartitiwinking ] si tata lucreaza in strainatate 1 luna cu o luna. Eu de 3 saptamani sunt in Constanta, in vacanta la rude, si acum 3 zile, a venit si tata cu prietena lui, intr'o mica vacanta la Costinesti. Ei... si mai e ceva. Cea mai apropiata matusa de'a mea este casatorita, si sta in Italia, si azi, a venit si ea la Constanta. Chiar nu stiu ce sa fac. Pe tata nu il vad prea des, pe matusa mea la fel, si lu' mama ii e dor de mine, c hiar nu cred ca pot sa ma impart in 3. Ce imi sugerati? Care ar fi varianta voastra? Cel mai bun raspuns Funda si Vot, iar celelalte Vot. Multumesc anticipat! kiss

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pai dupa mine m-as duce la mama pentru ca tatal daca spui ca si-a gasit deja pe alta de tine nu mai e interesat ci doar sa ii faca poftele individei.Gandeste-te.daca te mai iubea ca inainte atunci te cauta cand venea in tara sau te vizita, asa dai cu prietena la mare.Iar cu matusa, e doar o matusa acu o mai poti vedea dar pe cea care ti-a dat viata si care nu te-a lasat la greu nici-o-data sa o lasi asa? Mai gandeste-te.

| intime a răspuns:

Ce-ar fi sa vorbesti mai intai cu mama ta daca stai cu ea? Ar trebui sa-i spui ca iti este dor si de alti membrii ai familiei si roag-o din tot sufletul tau(fa si putin teatru daca merge) sa stabiliti niste perioade de vazut cu rudele sau sa le chemati la voi acasa...Deci cand ajungi acasa pune chestiie aste in practica sau chiar incercati sa va vedeti saptamanal... sper ca te-am ajutathappy