| silence a întrebat:

happy sper ca ma veti putea ajuta :] acum o jumatate de an mi-am cumparat o placa de intins parul. pe atunci aveam parul lung (stralucitor, putin ondulat si foarte natural :] deoarece era vara am hotarat sa mai tund putin din el si m-am tuns pana mai in jos de umeri.[il indreptam foarte rar atunci ] apoi cand au inceput scolile m-am tuns scurt [ nu foarte foarte scurt ] iar nefiind alta solutie am inceput sa folosesc placa in fiecare zi din cauza tunsorii nereusite. acum e deteriorat, uscat si tocat la varfuri si nu vreau sa il mai tund pentru ca nu il vreau mai scurt de atat. nu mai creste sanatos acum creste putin. si automat folosind placa il toc. P. S [ placa o folosesc in fiecare zi si nu stiu cum sa scap de obiceiul asta ] maicamea' imi spune mereu sa termin cu placa pentru ca o sa imi toc parul mai rau de atat si apoi nu mai creste. am incercat sa o ascult dar. tot la placa am apelat rolling eyes
eu vreau sa il fac sa creasca mai repede si sa scap de tocatura de la varfuri si sa nu mai fie uscat. dar fara sa il tund [v'am spus nu il vreau mai scurt de atat ] ce metode stiti? idei? crying
help please sad

2 răspunsuri:
| SweetLikeaLemon a răspuns:

Bai fetita, parul nu se toaca, ci se toceste. Ca doar nu il dai pe masina de tocat ca sa zici ca se toaca laughing. Foloseste un sampon pentru par uscat si degradat, balsam de par pentru hranirea parului, si seruri, sprayuri hidratante si regeneratoare de la avon (preferabil) pentru hranirea parului. Nu mai folosi placa de par mai mult de doua ori pe saptamana si usuca-ti parul cu feohnul in directia in care vrei sa iti stea. Cum ar fi, daca vrei sa iti stea drept, usuca-ti parul dinspre radacini spre varfuri, tinandu-l intins cu mana. De varfurile tocite nu ai cum sa scapi decat prin a le taia, deci, preferabil, asteapta sa-ti mai creasca parul un pic mai mult si abia atunci du-te la o frizerie ca sa iti scurteze un pic varfurile.

| kissyou_7271 a răspuns:

Si eu una ma fac cu placa deoarece nu supor parul ondolat in fine eu am si parul lung pana la fund si eu as sa ma lasde obiceiul asta cu placa tu poti sa iti iei de la farmacie un tratament pentru par