| MyEmoUniverse a întrebat:

sunt foarte trista. Fetele adica colegele mele de calsa imi spun ca colegul nostru pe care il plac foarte mult ma place dar eu nu cred asta cu toate ca vien ma ia in brate ma gadila m.a asculatt cand am avut probleme si mi.a dat sfaturi e un baiat asa dragut fizic cat si moral si chair imi place foarte mult de el.In fine el cand face toate chestiile de mai sus eu nu stiu cum sa reactionez ma blochez pur si simplu ma inrosesc toata sunt si o fire mai timida. sad As vrea sa stiu ce sa.i spun sa stiu ce sa fac in momentele alea cum sa reactionez! Daca ma pute.ti ajuta cu niste sfaturi as fi recunoscatoare! A si vineri acum am banchetul de clasa a 8a si i.a zis unei fete ca o sa danseze cu mine si imie frica sa nu inghet din nou si daca ma i.a la dans habar nu am s adansez daca o sa.l calc laughing sad off doamne! Help me please!

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu are rost sa vorbesti cu el sa ii spui ca il placi sau ceva. Pentru ca tot stii ca are de gand sa danseze cu tine la banchet, fii pregatita! Si chiar daca nu o va face, sa nu ramai dezamagita! Sa fii pregatita pentru orice. Chiar daca esti timida, pe masura ce il vei cunoaste, iti va trece si timiditatea.

| petrescuionut a răspuns:

Vb tu cu el singura si intreaba-l daca este adevarat happy sau vb cu prietenele tale daca zic ca el te place sa te intalnesti undeva cu el si ele sa-i zica uite du-te si vb tu cu ea zic ca el te place si tu sa-i zici la fel happy atunci sarut si cuplu ce este asa de greu

| MyEmoUniverse explică (pentru petrescuionut):

Pai e greu ca pe urma nu stiu ce sa.i mai spun si stau ca idioata in fata lui ma inrosesc si ma apuca rasul laughing si mna... oricum mersi! :*

| petrescuionut a răspuns:

Fi mai tare si tu nu mai pune mereu orice la suflet vb cu el pana la urma daca vb cu el nu moare nimeni poate ca el este rusinos in fata ta