| IRanOutOfNames a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si nu stiu la ce profil sa ma duc.Media mea de admitere este 9.66 si nu stiu ce sa aleg intre filologie si stiinte ale naturii.Mie imi plac romana engleza si istoria, dar urasc din tot sufletul latina. De asemena, imi place biologia, dar la chimie nu pot spune, din moment ce am facut numai chimie anorganica( care imi place ), dar nu prea ma impac cu fizica.Insa, la filologie am optiuni mai limitate dupa ce termin liceul.La cel mai bun liceu din orasul meu, la stiinte ale naturii bilingv engleza se intra cu 9.67 iar la filologie bilingv engleza cu 9, 45 ( am dat bilingvu' si l-am luat cu 9 ).

CE SA FAC?

2 răspunsuri:
| cici96 a răspuns:

Pai daca te descurci la romana, engleza, istorie merita sa te duci la filologie. si in legatura cu latina am 2 colege la filo si mi-a zis ca nu e asa grea [mai ales ca ele nici nu facusera latina deloc]. succes!

| ğözde a răspuns:

Filologie, desigur