| SussieLex a întrebat:

sunt in clasa a8a(deci mai am putin pana merg la liceu)...as vrea cateva sfaturi din partea carora sunt deja la liceu...
-cum ar trebui sa ma imbrac in prima zi
-cum ar trebui sa ma comport cu noii colegi
-daca trebuie sa imi iau carti in prima zi
-si vreau sa'mi descrieti putin profesorii.(aprozimativ)big grin
-imi puteti descrie si cum a fost prima voastra zii de liceuhappy

Funda cele mai interesante sfaturi:X

Răspuns Câştigător
| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Fii naturala.
Cine te iubeste te va iubi si asa
Eu sunt bobocel de clasa a 9 ahee hee
In prima zi, cu chiu cu vai mi-am gasit haine dupa ce mi-am facut de cap toata vara laughing
Mi-am luat ghiozdanu, pentru carti. (depinde d la oras la oras daca primiti sau nu)
A decurs bine, e mai grozav ca in generala devil
Profii sunt ok (din nou, depinde de fiecare liceu)
Cum trebuie sa te comporti...
Sa fim seriosi acum.
E ultima oara cand esti in generala, cand poti sa mai stai cu actualii colegi, nu te mai gandi la liceu. Timpul va trece mai repede decat crezi. Eu una ma bucur ca in ultimele 2 luni am reusit sa ma impac cu fetele astea mai fitoase, am fost un grup unit... Putin timp, dar macar nu ne-am despartit cu barfehappy

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Salut, asta te interesează pe tine, cum să te îmbraci la liceu, nu examenul? Importante griji mai ai și tu.
Ar trebui să fi tu însuți și să încetezi cu întrebările stupide.
Nu trebuie.
Profesorii sunt altfel în fiecare liceu.
Asta nu îți pot spune, sunt clasa a VIII-a la fel ca și tine.
Baftă

| Muflă a răspuns:

Păi ar trebui să te îmbraci normal, încearcă să nu faci greșeli gen colanți prin care se vede dunga de la chiloți etc. Mai ales dacă e bluza scurtă, or să te țină minte. Eu am fost cu tricou, blugi și Converse.
Socializează, vorbește cât mai mult cu ei, stai prin curte, plimbă-te de la grup la grup etc. Trebuie să cunoști cât mai multe persoane din primele zile. Eu sunt mai si și am făcut greșeala să rămân în clasă cu câteva fete... iar acum 80% din colegi mă bagă-n seamă doar pentru că-i fac să râdă frustrated
Eu am trecut de prima zi de liceu acum vreo 2 ani, deci nu-mi amintesc clar dacă am luat cărțile din prima sau a doua zi, dar cred că a fost a doua.
Profesorii pot să fie mai buni sau mai răi ca în generală, depinde la ce liceu intri, de exemplu eu în generală aveam numai 10 și acum mă chinuiesc să trec laughing
Șiii prima mea zi de liceu a fost cam așa: oameni mulți, căldură, soare, gălăgie, știam unele persoane de la un meet din vară dar cu majoritatea mi-era frică să mă bag în seamă etc. Cea mai tare fază a fost că atunci când ne-a luat diriga în clasă s-au strecurat și niște tipi din clasele mai mari și ridicau mereu mâna, puneau întrebări gen "Doamnaaa avem voie cu pachețel?" sau "Uniformă!? Dar cum rămâne cu individualitatea fiecăruia?" etc. Acum nu mi se mai par așa funny, dar pe moment eram în sinea mea gen "Asdsfhgfdjh I love you guys! rolling on the floor)))"... iar când i-a scos profa afară eram gen: "FUCK! Ăștia nu-s de-ai noștri? broken heart Doamne, ia-mă acum /headdesk" Șiii multe altele. Enjoy highschool happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insuti, pare cliseu dar asa e.acum termin liceul si imi pare rau ca nu am fost mai spontana si mai deschisa, nu trebuie sa-ti studiezi comportamentul.Fii naturala si dezinvolta...