| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU!
Anul acesta am trecut in clasa a 9 a si mai este putin pana incepe scoala. :-s sad
Cum a fost prima voastra zi la liceu?
Si cum ar ar trebui sa ma imbrac in aceasta zi?

4 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

Imbraca-te decent, gen o fustita nu prea scurta si o camasa alba sau in carouri sau o pereche de blugi cu o camasuta, sau sunt diferite bluze purtate de adolescente, albe sau crem care se poarta cu un lantic auriu... Nu stiu, nu prea imi place moda si nu ma pricep, dar asa ar fi dragut sa te imbraci si ai face o impresie buna. happy
Prima mea zi de liceu a fost acum 3 ani si a fost destul de ok pentru ca nu cunosteam aproape pe nimeni si stateam doar cu prietena mea cea mai buna.Am facut cunostinta cu fiecare in parte, dar nu m-am bagat la taclale pentru ca eram timida. In timp, am ajuns sa ma inteleg foarte bine aproape cu toti. Sa nu te lasi descurajata de colegii care nu te plac! Mereu vor fi cativa pe care nu vei putea sa-i multumesti.
Trebuie sa fii sociavila, deschisa si zambitoare cu fiecare ca sa te vada ca pe o fata ok si de treaba si sa te imprietenesti cu ei. Bafta! :*

| anonimaaa01 a răspuns:

Va multumesc pentru sfaturi :*

| BadLara a răspuns:

Prima zi? O să faci "Defileul Dracilor"

| DeeaDenyyyy a răspuns:

Buna! Si eu trec anul asta pe a 9-a, dar asta nu inseamna ca ma voi imbraca mai diferit de cum am facut-o pana acum.Probabil voi purta o pereche de blugi cu o camasa eleganta,sau pur si simplu un tricou cu ceva modele pe el.Mie imi plac mult dungile, de aceea aleg tricouri cu dungi verticale(daca esti mai micuta de statura, ca mine, acestea te vor face sa pari mai inalta si mai slaba).Si bineinteles, incaltamintea va fi reprezentata de niste sneakersi albi sau niste tenesi(inca nu ma pot hotari)si nelipsita mea poseta.Depinde si de stilul fiecaruia de a ne imbraca.Acesta este stilul meu, dar poate tie nu iti place.Ideea e ca trebuie sa te imbraci cum iti place tie, nu cum cred altii ca "ti-ar sta bine". Sper ca te-a ajutat!