| qDiid a întrebat:

happy. Va rog sa ma ajutati, dau funda urgent. Deci eu sunt o persoana destul de lenesa si somnoroasa, si cand vin de la scoala nu am chef tot timpul sa ies afara dar o prietena nu intelege asta, si pur si simplu ma obliga sa ies. Nu e doar ca sunt obosita, e si ca cu ea mai vin mai multe persoane si nu pe toate le suport. Da, sunt foarte de treaba, insa pur si simplu nu ma simt comfortabil deloc in preajma lor. Nu stiu ce sa mai fac, si acum a spus "vezi ca vin in fata la tine la bloc peste putin timp, imbraca-te". Nu POT s nu VREAU sa ies pentru ca nu mai suport. Nu am absolut nimic cu prietena mea care tot insista sa ies, ba chiar imi place sa ies cu ea afara, dar cand nu sunt si acele persoane pentru ca cand este asa, de abia ma baga in seama. Mi-e frica daca imi voi impune punctul de vedere mai clar nu vom mai fi prietene si nu as vrea s-o pierd. Ce pot sa fac? Nu mai suport sincer si nu stiu cum sa-i spun adevarul ca va inventa scuze gen " haide odata si lasa prostiile ca nu te musca nimeni ". Inteleg, dar nu mai pot sa ies, cel putin astazi imi fac capul ' patrat '. Am nevoie de o zi macar in care sa stau si eu in casa linistita dupa scoala. Funda straight face.

2 răspunsuri:
| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Ai o viata tare grealaughing
Ai putea sa iti inchizi telefonul cat stai si te odihnesti, sau sa nu ii raspunzi la telefon si la usa. Iar cand te intreaba ce ai facut ii spui ca dormeai si ca nu ai vrut ca lumea sa te deranjeze.
Si daca ea mai insista spune-i ca te deranjeaza persoanele respective, si gata.
Baftawinking

| HeartOfLilith a răspuns:

E vezi ca esti baiat si nu stii? Draga mea,cred ca cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu prietena ta, in care sa ii explici clar ca te intereseaza doar prietenia ei nu si a prietenilor ei. Din moment ce tu nu te simti confortabil in preajma lor, ar trebui sa ii spui acest lucru, sa ii dai de inteles ca nu ai nici o problema sa iesiti sa faceti lucruri impreuna, atata timp cat sunteti doar voi doua. Daca nu ii spui ce te deranjeaza va lua totul de buna..ca totul este ok si nimic nu se va schimba. Discutati deschis. Succes. Te pup!:*