| Narcysa a întrebat:

Vreau niste sfaturi! Si cat mai repede! Deci...ieri a fost ziua unei prietene a mea si ea a invitat acasa la ea mai multe fete. Una din fetele acelea era certata rau cu mine.Prietena mea a plecat putin din camera si si-a lasat messu deschis. Iar dusmanca mea imi tot trimitea injuraturi si insulte pe mess. Spuneti-mi va rog ce ar trebui sa ii fac sau sa ii spun maine la scoala(dusmanca mea nu e in clasa cu mine)?
Plus ca daca ii fac ceva prietena mea a zis ca nu mai vorbeste cu mine pentru ca mama dusmancei mele ii va spune mamei ei si apoi o sa o certe pe prietena mea.
Dar eu nu o suport pe dusmanca mea si vreau sa ii zic ceva sa o invat minte...deci vreau sfaturi si idei(ce as putea sa ii spun). FUNDA!+VOT

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Doar spune-i fetei aleia sa nu se mai ia de tine, vorbeste cu ea, dar nu o injura.Si daca prietena ta se supara explica'i ca e absolut normal sa reactionezi asa, si ea ar face la fel

| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Pay ai putea sa te duci la ea si sa ii spui cu frumosu fata draga daca ai ceva cu mine sa iti fie de bine dar sa stii ca nu impresionezi pe nimeni daca injuri daca asa te invata parinti numai bine sau du-te la parinti ei si spunle cum iti vorbeste bafta funda?

| Alëxa_9778 a răspuns:

Mai bine nu o bagi in seama. Poate ca e invidioasa si de asta face asaoh go on

Ce intrebareoh go on