| deeutsa18 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o parere sau un sfat. am fost ieri la un majorat unde am cunoscut un baiat de care pusese ochii pe mine de la inceputul serii, si eu recunosc. a venit ma invitat la dans de toata seara si intr'un sfarsit am ajuns intr'o camera unde m-a luat de mana si m-a adus si m-a sarutat, eu i'am zis ca esti putin cam beat si a zis poate sunt putin ametit dar stiu ce fac.mi-a zis ca are prietena de 5 luni ( si eu m-am despartit de prieten acum o saptamana de o relatie de 2 ani si 10 luni ) si l-am intrebat dc m-a sarutat pe mine din toate ce erau acolo in camera? mi-a raspuns asta trebuie sa iti puna o intrebare de ce am facut asta tocmai cu tine.el a mai ramas in camera. vroia sa stea in pat putin ..si eu am mers in continuare la petrecere dar nu stiu cand a plecat, nu mi-a lasat nicii'un nr de tel ..nici un id de mess nimica.voi ce sfaturi sa imi dai sa il caut eu sau sa astept sa ma caute el. l-am intrebat de relatie si mi-a spus ca nu le mai merge bine pentru ca au aparut deja probleme de cupluri si multe altele..nu stiu ce sa cred.mi-a propus daca e sa avem o relatie.dar i-am zis ca poate as fii de acord dar sa nu ii para rau dupa fost prietena.dar nu mai stiu nimica de el.va rog ajutati-ma ce sa fac.dau funda. multumesc :*

8 răspunsuri:
| xCrinax a răspuns:

Eu nu l-as cauta in locul tau, nu vrei sa ai pe constiinta despartirea lor si suferinta prietenei lui, acum poate ca nu-ti pasa, dar mai tarziu sa nu-ti para rau. In plus, daca o sa fie cu tine, si incepeti sa va certati, asa ai vrea sa iti faca si tie? Sa se sarute la petreceri cu alte fete? Sunt doar niste intrebari la care daca ai raspunsul ai si solutia problemei tale.
Toate cele bune!

| deeutsa18 explică (pentru xCrinax):

Da stiu dar sa zicem prin absurd daca ma cauta ce fac atunci? ca nici eu sa fiu sincera nu l-am uitat pe prietenu meu.

| xCrinax a răspuns (pentru deeutsa18):

Daca te cauta, nu-i raspunde, spune-i ca nu a insemnat nimic pentru tine seara aia. Mai bine sa creada ca el nu e fost nimic, de cat sa fii tu pusa intr-o pozitie sensibila.

| Anakage a răspuns:

Buna,eu iti recomand sa nu te mai vezi cu el sau sa-l cauti deoarece acesta a dorit decat a se distreze cu tine pentru ca s-a despartit de prietena sa cu putin timp in urma, si faptul ca a plecat fara sa-ti zica o vorba sau a-ti dea nr sau id sau arata cat de mult a tinut el la tine.Eu iti recoman sa nu te zi dupa cineva ca el, eu sunt sigura ca esti o fata draguta si ai sa gasesti pe cineva potrivit pentru tine nu un excroc ca acesta, sper ca te-am ajutat! Bafta!

| deeutsa18 explică (pentru Anakage):

Da si cred ca ai dreptate. a vrut doar sa se distreze si atata. si in plus nu as vrea sa ii stric relatia. si eu am avut vina ca m-am sarutat cu el, dar eu sunt despartita de prieten de 1 saptamana.si dupa 2 ani si 10 luni nu l'am uitat dar am inceput sa ma scarbesca toate chestiile ce au fost intre noi.

| deeutsa18 explică (pentru Anakage):

Da asta am sa si fac. Multumesc mult. daca e sa ma caute, nu am sa ies. pentru ca nu vreau sa bag in relatia lui.

| xCrinax a răspuns (pentru deeutsa18):

Nu e vina ta! Tu nu stiai ca e implicat intr-o relatie. Si chiar daca stiai, principala vina e a lui. El este cu fata aia, nu tu.

| anonimule1414 a răspuns:

Ma poate ara iubita si ce daca tu vei fi amanta