| anonim960 a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj pe tot spatele sau pe toata mana.Cam cat m-ar costa? SI dati-mi si niste poze cu tatuaje pe spate sau pe mana. FUNDA SI VOT

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Unul pe toata mana (sleeve) costa in jur de 200-300 RON. Depinde daca alegi sa iti faci unul color sau unul cu gri si negru si totodata depinde de salonul la care alegi sa ti-l faci. Pretul pentru tot spatele este si mai ridicat, fiindca este o suprafata mai mare. Cred ca poate ajunge si la 400-500 RON, executat de un tattoo-artist cu ceva experienta in domeniu. In orice caz, merita sa platesti un pret mai ridicat pentru un tatuaj atat de insemnat, fiindca il vei avea pentru tot restul vietii si de aceea trebuie executat ca lumea.

| anonim960 explică (pentru thegatekeeper):

Am 16 ani..Adica crezi ca o sa suport daca imi fac unul pe mana?

| thegatekeeper a răspuns (pentru anonim960):

Daca ai o toleranta normala la durere, eu zic ca da. Oricum, un sleeve se face in mai multe sedinte, o sedinta durand, de obicei, in jur de 4 ore. Poti stabili durata sedintelor si programarile la salonul respectiv, astfel incat sa nu fi nevoit sa suporti prea multe ore in sir durerea. Mie, personal, zona mainii mi se pare mai putin dureroasa decat cea a spatelui, in special fiindca dor mai mult tatuajele care se fac intr-o zona aproape de os, cum ar fi coloana vertebrala.

| CrowKing a răspuns:

Unul pe toata mana sau pe tot spatele costa destul de mult, dar totusi depinde la cine ti`l faci. Costa intre 4-10 mil. Si la faza cu durerea. hmm. depinde cat de sensibil esti. Se simte... ca o zgarietura facuta de mai multe ori in acelasi loc... happy. Si sa stii ca doare mai mult unde e mai multa carne. de ex pe incheietura sau degete doare mult mai putin decat unul pe spate.