| ιмnoвeαυтιqυeen a întrebat:

vreau sa imi pun aparat dentar fix, doar ca in spatele dintilor. Vreau sa stiu mai multe despre aparatele dentare fixe care sunt puse in spatele dintilor. Se vad? Cat costa aprox? Sunt de calitate? Doare? si alte informatii suplimentare care le stiti voi. FUNDA!

1 răspuns:
| Aℓex a răspuns:

Heiii! As vrea sa iti spun ca primul raspuns pe care l-ai primit nu este deloc bun. Eu port aparat dentar, dar nu fix. Stiu despre cel fix care e in spatele dintilor ca nu prea se vede, dar vreau sa te anunt ca nici cel mobil nu se vede daca iti iei transparent. Iar cel din fata dintilor nu doare. De fapt nici unul nu doare.Nu are ce dureri sa iti provoace atat timp cat ai grija de el. Cel mobil te poate durea cate odata din cauza ca trebuie sa il tot scoti cand te speli pe dintii etc...si crede-ma asta o stiu de la mine. Cel din fata dintilor nu este greu de folosit iti ramane in gura si te speli pe dinti cu o periuta speciala fara sa til dai jos. Eu nu prea stiu ce aparat e ala din spatele dintilor pentru ca toate se pun in fata pe dinti ca sa ii poata regla la loc daca sunt strambi etc. Oricum nu stiu eu ce problema ai tu. sper ca te.am ajutat funda? happy