| AshtraysAndHeartbreaks a întrebat:

Hey TPUhappy
vreau sa trimit o scrisoare in USA, cum procedez [ dupa ce o scriu, la posta. trebuie sa platesc ceva. ]
help :-D. fundita (:

Răspuns Câştigător
| vioreld a răspuns:

Eu am trimis scrisori in afara tarii si iti spun exact cum este.
O pui ca o oarecare scrisoare doar ca te costa mai mult timbrul/timbrele.Ii spune-i doamnei de acolo ca trimiti in America si ea iti calculeaza ...pe mine timbrele pana in America m-au costat 8 lei.

3 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa dai un mail sau un fax? straight face

| stefyk97 a răspuns:

Pai da, trebuie sa platesti taxa timbrului...Ii spui doamnei de la ghiseu ca o trimiti in America si-ti spune ea cat trebuie platit.

| AshtraysAndHeartbreaks explică:

@ XkX nu, si eram sigura ca o sa spuneti asta, vreau sa trimit scrisoare neaparatwinking