| Costy3000 a întrebat:

Vreau sa va intreb depre frica de bataie unii imi zic ca le e frica sa se bata ca inainte sa se bata simt ceva o senzatie ciudata in stomac dar pnm... eu cred ca e adrenalina aia dinainte nu ca e frica big grin! vreau sa stiu niste pareri de la cei care cred ca aia e frica... big grin.

5 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Atunci cand ti se face frica creierul imprastie niste hormoni prin creier printre care si adrenalina care te pregateste pentru fugit,lupta,rezistenta (muschi sunt mult mai puternici si sunt pregatiti de miscare, inima pompeaza mai mult sange, respiratia se pregateste si ea etc.) dar pentru o perioada destul de scurta.Adrenalina se manifesta in mai multe forme de exemplu la Bungee corpul are adrenalina dar nu neaparat si frica, creierul stie ca urmeaza pericol asa ca pregateste tot corpul.

| Luvly a răspuns:

Hey!
Depinde de la persoana la persoana, poate sunt mai fricosi si li-se intampla ca inima sa pompeze mai mult sange si atunci se produce adrenalina apoi le dispare frica.
Pa, pa.

| Costy3000 explică:

Nu imi este mi-e frica laughing adica mi-a fost intr-un timp acum nu mai am problema din astea thinking

| Crivi a răspuns:

Frica declanseaza adrenalinahappy

| NUTZUliku a răspuns:

Hei man sa nu te temi si trebuie sa fi mai furios si sa te prefaci dur