| GyoLove a întrebat:

Vreau si eu sa inteleg ceva. In Italia daca tu te duci acolo la scoala te da in functie de varsta, poti sa faci urmatoarea clasa pe care ai facut`o in Romania, sau trebuie sa repeti anul pe care l-ai facut in Romania? Eu acum sunt in clasa a 7-a si normal dupa regulile lor acolo ar trebui ca la anul sa fiu la liceu, pentru ca eu am acum 14 ani, iar in vara fac 15, deci acolo la 15 ani trebuie sa fii la liceu, si vreau sa stii daca se respecta varsta ta, si te da intr-o clasa in functie de varsta, sau poti continua anul din Romania, sau trebuie sa repeti anul. Multumesc. happy

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca sti sa vorbesti limba Italiana, atunci iti poti continua cursurile de unde ai ramas, daca nu atunci 1 an de zile vei invata limba bine iar apoi vei continua cursurile!