| DumbravaDragos a întrebat:

nu stiu unde sa mai caut pe internet dar am urmatoarea intrebare: Daca am facut un an de liceu in Italia ( clasa a 9-a ) si acum vreau sa ma mut in Romania trebuie sa o iau dintr-a 9-a sau pot da ceva, un examen sau altceva pentru a face dintr-a 10-a.

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu este nevoie să repeţi clasa.
Cât timp ai fost promovat în Italia şi ai un document care să ateste acest lucru, cât şi notele de acolo, atunci totul va fi bine.
Succes!

| blaablaablaaa a răspuns:

Nu, stai linistit, atat timp cat ai facut a noua acolo nu ai treaba, vi aici si iti continui anii de liceu.