| Denny2o11 a întrebat:

Hey TPU!

Zilele astea am fost mai trista, ganditoare pentru ca nu am fost invitata la un majorat care e vineri intr-un sat unde eu am o casa de vacanta si in fine eu sunt din Bucuresti. M-am gandit ca poate nu am fost invitata pentru ca i-a fost rusine sau pentru ca s-a gandit ca nu o sa vreau sa vin sau poate chiar nu vroia sa ma invite desi mai tot satul se duce. In fine si ma gandeam cand il vad sa zic asa in gluma Ce faci mai? Am auzit ca ti-ai facut majoratul si pe mine nu m-ai invitat chiar asa? Da stiti vreau sa o zic in gluma adica eu sa fiu vesela cand zic asta si sa nu se inteleaga ca sunt suparata sau mai stiu eu ce ca mi-a trecut... Voi ce idei aveti? Ce credeti?

Ofer fundita!

Mersi!

5 răspunsuri:
| VIPlidia a răspuns:

Inteleg expresia care doresti sa o folosesti,lasa-ma sa ghicesc:"Sii,va distrati fara mine vineri,aii?"
Oricum,ar fi o metoda buna,dar ai grija oricum sa nu pari o nesimtita! Incearca sa afli si de la un prieten de ce nu te-a invitat,daca se poate,pentru ca este chiar urata chestia asta, tot satul merge si tu nu, dar ce ai? zici ca ai handicap si nu te lasa sa mergi(va rog sa-mi scuzati expresia mai ales daca a fost jignitoare la adresa unora)

| UPT a răspuns:

Cel mai bine este sa il intrebi: "Si... Cum a fost la majorat? Sper ca v-ati distrat!" Iar daca incepe sa se explice de ce nu te-a invitat, sa ii spui ca oricum ai avut weekendul plin cu alte treburi mai importnatne si nu ai fi putut ajunge.
Cel mai bine zic eu...

| pissicutza29 a răspuns:

Pfoa...este o idee destul d buna.dr nu cred ca este cea mai buna.Stiu ca este jenant sa-i zici in fata.dr eu cred ca are trebuie sa te interesezi daca esti dorita la petrecerea aceea.
Pt nu este chiar tocmai potrivit sa te invite cu forta iar tu sa nu fii suportat`a d aceei invitat`i.sau asa cum ai zis sh tu...ca poate ia fts rusine.dr ai drepta`te ca`m asta ar fi primul motiv.deci in fine,. cand te vezi cu el ai pute`a sa-i zici ideea ta.adica faza "ca nu tea invitat"

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Pai faza e ca eu stau in Bucuresti si merg acolo doar in weekenduri

| Dedeutza2o1o a răspuns:

PS: fata care a pus intrebarea nu ii mai merge netul si m-a rugat sa va spun asta