| Cavani1999 a întrebat:

Hey.Voi care credeti ca e diferenta dintre un liceu bun si unul slab? Eu invat intr-un liceu bun, insa mi-as dofi sa ma transfer de la anu' in cel mai bun liceu din Bacau.Sunt foarte tensionat cand ma gandesc ca voi intalni colegi noi,eu fiind extrem de timid nu voi stii sa ma port.Mi-e tema de schimbare,nu stiu cum vor fi colegii acolo,eu fiind obisnuit cu colegi de la tara,eu fiind de la oras, iar in liceele de top ma voi reintalni din nou cu colegi de la oras.Credeti ca sunt mai de treaba decat cei de la tara? Cel putin eu nu ma simt in largul meu cu colegii mei de la tara,avem idei cu totul diferite,ei vorbesc mai mult despre sex in termeni taranesti, iar eu sunt mai mult interesat de jocuri video.Credeti ca intr-un liceu bun voi gasi ce caut? Inca un lucru care ma pune pe ganduri este faptul ca in liceele bune din cate am auzit trebuie sa stii Engleza la perfectie, sa stii sa porti foarte bine o conversatie cu un profesor...sa fii un expert in arta comunicarii.Iar eu nu ma pricem sa port o conversatie in Engleza si sunt foarte tacut la ore si in pauze. Sper ca ati citit tot si imi veti raspunde la fiecare intrebare in parte.Dau funda(desi nu stiu cu ce va ajuta).

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Conteaza daca profesorii isi fac treaba sau vin la ora, spun 3 fraze si pleaca sau nu vin deloc. Sa stii ca sunt licee bune in care profii nu vin la ore. Intereseaza-te de profesori, nu de liceu in sine. Nu conteaza liceul, daca tu vrei sa inveti, esti atent la ore si profesorul explica destul de bine si isi da silinta ca elevii sa inteleaga, poti sa mergi si la un liceu mai putin bun.
Cei de la oras sunt mai deschisi la minte fata de majoritatea celor de la tara. Sigur o sa ai mai multe lucruri in comun cu cei de la oras.