| Girl1234566547 a întrebat:

Hey voua vi s-a mai intamplat sa aveti impresia ca ati mai facut un lucru, sau ca ati mai fost intr-un loc, cu toate ca este prima data?big grin mie mi s-a intamplat asta si eu cred ca are de-a face cu viata mea anterioara...sau hmm nu stiu, sunt cam confuzabig grin mama nu m-a crezut cand i-am spus asta. Voi ce parere aveti? vi s-a intamplat asta vreodata? mi se pare ciudat, straniu.

28 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O singura data mi s-a intamplat cu o persoana care puteam sa jur ca o cunosc. M-am uitat lung dupa ea, si m-am gandit sa ii vorbesc dar ce ii puteam zice fara sa par nebunalaughing
Pana la urma mi-am zis ca trebuie sa dorm mai mult ca incep sa o iau pe araturabig grin

| Flav a răspuns:

Am un deja vu c-am mai raspuns la intrebari de genul asta. Damn it.

| marrr a răspuns:

Se cheama deja vu`; si da, mi s-a intamplattongue o singura data. dar nu cred ca are vreo legatura cu nicio viata anterioara, omul traieste numai o viata.

| marrr a răspuns:

Deja vu= deja viu, nu deja vazut.

| juniper a răspuns:

Se numeste Deja-Vu, adica deja vazut si ai impresia ca s-a mai intamplat asta candva, de obicei cand dormi ai sentimentul asta.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Si eu am patit de cateva ori asa, prima oara m-am gandit ca probabil am mai trecut cand eram mai mica, a 2 oara ca poate am visat si a 3 oara ca are de-a face cu viata anterioara.

Oricum ii interesant happy big grin

| Dizzydizz a răspuns:

Asa zic si ewlaughing
deja vu
poate ai mai fost intr-o viata unde ai treqt prin situatiile alea

| georgiana a răspuns:

Da, de mai multe ori si ma simteam ciudat cand treceam pe langa vreun loc, pana acum nu am spus al nimeni ca apoi sa nu ma creada nebuna.big grin

| Cryssy a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie. tongue

| AnnePlatt a răspuns:

Da. Uneori mi-se intampla si mie asta, nu te speria nu este nimic ciudat sau straniu!
P.S: se numeste deja vu(deja vazut)
Sper ca te-am ajutat, pa!

| gabryel a răspuns:

Da si mie mi-se imtampla parca cunosc locul respectiv ca pe buzunarul meu chiar daca nu am mai fost niciodata acolo. Si ma mir de ce imi este cunoscut...atata mister...

| Gipsy a răspuns:

Si mie mi s`a intamplat l fel[mama imi zicea ca cica sunt oleaca plecata cu capu`]

Da mereu am trait cu senzatia ca am visat...Asa o fi.rolling on the floor

| me_3408 a răspuns:

DA si mie mi se intampla de multe ori acest lucru.Cred ca e un fel de DE Javu(sper ca l-am scris correct big grin) dar totusi nu prea imi pot explica acea sentimente

| tim a răspuns:

Pai eu am scapt de descarcat ceva dintr-o masina, ca o mai facusem asta odata cu aceeasi oameni in acelasi loc, deci am schimbat putin viitorul.asta in cazul in care ti-l amintesti. dar viata anterioara?! nu are haz sa faci din nou aceleasi lucruri, deci eventuar iti amintesti viitorul dar viata anterioara naaaa, exclus

| Allegria a răspuns:

Se cheama senzatie de deja vu(tradus, inseamna deja vazut)cine stie. poate ai visat si nu iti aduci aminte...sau poate dintr-o viata anterioara devil laughing

| catalinutz1288 a răspuns:

Nu esti singura persoana big grin, si eu, mai ales in ultima vreme, am foarte multe senzatii deja-vu. La cate ori mi s-a intamplat, m-am obisnuit.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| zuzulici a răspuns:

Am mai avut senzatia asta... si poate si mama ta a avut-o dar poate sa-ti zic ca ii e frica sa nu-tibage prostioare in cap. si in leg ca viata anterioara(dupa parerea mea mereu va exista si imi place sa citesk despre chestii straniibig grin::**:

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

De multe ori ai senzatia de deja vu.Totul este posibil in viata asta.Sunt multe lucruri pe care nu le stim sau le stim dar refuzam sa credem in ele.

| oky a răspuns:

Am patit si eu de cateva ori. Eram intr-un anumit loc si faceam ceva nu mai stiu ce si deodata m-am oprit si am zis : "bai asta s-a mai intamplat o data". E ciudat.

| VIP a răspuns:

Adevarat straight face si eu fac unele treburi sau ceva. si ni stiu de ce am senzatia ca am mai facut lucru ala laughing

| Pampam a răspuns:

Shy eu tot deja vu zic ca e! Eu de multe ori visez lucruri, iar dupa o perioada acele secvente le vad cu ochii! E foarte straniu! Sau mai am faze in care simt ca ceva ce se va intampla! Si de multe ori sunt adevarate!

| sdaniel a răspuns:

Stiu ca atunci cand mi-am rupt mana, am dat cu capul de o piatra si de atunci am des deja-vu-uri.

| 1234567891011D a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta acum 1 an...sau 2.Seara vedeam imaginii, locuri. discutii si cateodata si persoane, iar a dopua zi seintampal ce vedeam seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla oricui, mie foarte des laughing. Pana acum, singura explicatie logica este lasata pe seama deja vu-uluiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.la mine e invers adica cred un pic dar mama e totual convinsa de karma tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca e dintr-o viata anterioara. Mi s-a intamplat si mie de cateva ori.

| ddya17 a răspuns:

SI mie mi s`a intamplat de nenumarate ori.am cautat si pe internet si am gasit o gramada de explicatii :) viziteaza site`ul asta si poate vei intelege ce`i cu toata chestia asta deja vu:*

http://www.descopera.ro/......pre-viitor