| DyAnA2899 a întrebat:

Heyhappy Vreau niste statusuri mai triste, despre despartiri. Mai lungi. Funda la cele mai frumoase. :*

Răspuns Câştigător
| LittleLuciane a răspuns:

Ocaziile nu sunt pierdute, altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis (statusuri triste)

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba... te-am pierdut pe tine
Stii? Si ce daca m-ai lasat pentru altuoh go onAcum El sa iti incalezeasca patul
De astazi incepe o noua etapa in viata mea: una fara minciuni, una fara probleme, una fara tine in ea, pentru ca stii cum vorba aia frate?! Iube? te-o din suflet, dar arat?-i prin fapte! gataaaaaaaaaaaa
Am pierdut multe fiindc? îmi era dor, dar stai linistit de azi iti promit ca o sa iti urmea exemplul : "Orgoliul este înaintea sentimentelor!
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.
Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

fundita?

6 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti, traind inveti ce e aia viata, stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete, dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca stii s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi, dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe, dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin, dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect

| Moncherie a răspuns:

Despărţirile au ceva din melancolia asfinţitului, o blândă strălucire care ascunde în ea avertismentul întunericului.

Ceva din mine caută singurătatea, ceva caută oamenii.
Bine că am ce alege.
Ceva din mine caută lumina, ceva caută întunericul.
Bine că pot arde, bine că mă pot stinge.
Ceva din mine caută liniştea, ceva caută larma.
Bine că există cuvântul.
Ceva din mine caută moartea, ceva caută nemurirea.
Bine că există cerul.
Ceva din mine caută ceva din tine.
Bine că există iubirea.
Ceva din mine caută adevărul, ceva caută minciuna.
Bine că există cugetul.
Ceva din mine caută totul, ceva caută nimicul.
Bine că există ceva care caută ceva.
Ceva din mine caută suferinţa, ceva caută alinarea.
Bine că există lacrima.
Ceva din mine caută fericirea.
Bine că există speranţa.
Ceva din mine caută agonia, ceva caută extazul.
Bine că mai pot să respir.
Ceva din mine îl caută pe Dumnezeu, ceva îl caută pe diavol.
Bine că am în cine să cred şi de cine să mă lovesc.
Ceva din mine caută uitarea, ceva caută amintirea.
Bine că mai există visele.
Ceva din mine caută o secundă, ceva caută un minut,
Ceva caută o oră, ceva caută o zi, ceva caută o lună,
Ceva caută un an, ceva caută o viaţă,
Ceva caută mereu ceva.

Ce e o despărţire? O simplă separare de corpuri.

O floare, la despărţire, se prăvăleşte cu zgomot de bolovan în prăpastia dragostei.

O despărţire e ca o oglindă spartă. Mai bine o laşi aşa decât să te răneşti încercând să o repari.

Orice despărţire este o bătălie pierdută pe frontul nevăzut al destinului.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt forte bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!

| Whiteangel007 a răspuns:

Моя душа как Лондон - там всегда дожди.