| anonim_4396 a întrebat:

Hey, vreau sa invat sa cant la chitara si nu stiu de unde sa incep ( nu stiu notele) va rog ajutati-ma sad imi doresc mult sa invat sa cant.

2 răspunsuri:
| marynaedw a răspuns:

Incepe prin a invata numele corzilor( mi, si, sol, re, la mi) iar apoi poti incepe cu acrodrile cele mai usoare(cele fara bara) iar dupa ce le stii si ai putina experienta poti incepe cu cele cu bara. Apoi poti incepe sa inveti mai multe stiluri de a canta(ciupit). Poti invata de pe site-ul asta: www.cursuridechitara.blogspot.com