| ToxicG a întrebat:

Hey! Vreau si eu niste statusuri despre prietenie distrusa, de dezamagire!
fundita la cele mai frumoase! :*

4 răspunsuri:
| ЩΛIƬIПGFӨЯƬΉΣΣПD a răspuns:

Awww... cea mai naspa pasa >.< Poftim:
♥Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Acum inchid ochii si vreau sa pasesc in viata, dar simt cum o mana de mine se agata... simt ca nu ma lasa sa am dreptul la fericire, ma intreb daca toate acestea inseamna ceva pentru tine...
"♥ Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri :">! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.:x! ♥"

Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput.:-<

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Nu stiu, ma cam grabesc, dar sper ca te-am ajutat. Bye

| ღSecretღ a răspuns:

Inca o noapte cu lacrimi, inca o zi fara speranta si inca o sageata in inima. Nu te pot uita!

Nu uita de mine. Nu pentru ca eram speciala ci pentru ca te cautam mereu si eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!

N-am o inima care sa ma framante. Dar daca aveam era trecuta prin foarte multe

Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta!

A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna

As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita

Sper sa-ti fie de ajutor :*

| Aaanoniiiima a răspuns:

"Prietenia noastra moare, nu mai poate 'respira' i-ai luat tot oxigenul prin tradarea ta" happy

| LolaLoVeCrazy a răspuns:

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul

Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde

In fiecare prietenie exista o drama si chiar printre florile cele mai blande te lovesti de o lacrima cruda si rece

Multi rostesc cuvantul `Prietenie`Dar putini il inteleg

o prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta, daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa.

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân, înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramai acelasi

Te mandresti ca ai in lista sute de prieteni? Eu sunt mandra ca am doi, dar adevarati.

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: prietenii nu exista

Un prieten adevarat nu te consoleaza atunci cand ai gresit ci te cearta, un prieten adevarat nu-ti spune vorbe dulci ci realitatea ca sa iti dai seama unde gresesti

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit

Prieteniile care se sfarsesc. De fapt nu au existat!

Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede