| AdeLinutza_6069 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri noi si frumoase despre dragoste, tristete, suparare, indiferenta.

1 răspuns:
| Cory_7231 a răspuns:

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,
De focul ce scanteie-n stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu si de iubirea mea… "
" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

" Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

" In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

" Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

" Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "