| Juliandra00 a întrebat:

Heyy! Am nevoie de cateva pareri.
Acum aproximativ 2 luni, cand eram in cele mai negre momente pe care le avusesem pana atunci, un baiat din clasa mea incepuse sa vorbeasca cu mine. Imi dadea mesaje zilnic si sfaturi. La scoala ma facea sa rad si chestii, ii spuneam toate problemele mele, in fiecare dimineata vorbeam pe apel, in weekend intram pe zoom sa ne uitam la film (noi incepusem sa vorbim putin mai inainte de a intra eu in momentele alea), iesea cu mine pe afara, mergeam amandoi in clasa, ne plimbam prin curtea scolii chiar daca colegii spuneau ca suntem impreuna. Nu-i pasa. Apoi, la inceputul lui februarie am plecat intr-o vacanta, nici macar un mesaj nu a dat. Cand m-am intors venisem cu un virus si nu m-am putut intoarce la scoala asa ca i-am zis sa-mi dea lectiile. A uitat si nu am mai vorbit 2 saptamani. Dupa doua saptamani devenise distant. Inca ma facea sa rad si mai ieseam pe afara dar nu mai vorbeam atat de mult. Acum, dupa aproximativ 2 luni, nici buna nu-mi mai da, sa nu mai zic ca nici in pauza nu mai sta cu mine si cauta tot felul de scuze pentru a nu iesi afara cu mine. (+ el mi-a spus ca ma place. Si eu am inceput sa-l placi pe el.)

Ce credeti ca se intampla cu el? Ma manipuleaza?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Tu i-ai spus ca il placi? Daca nu, s-ar putea sa se indeparteze pentru ca crede ca nu ai sentimente pentru el si considera ca nu merita sa sufere.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta a gasit pe alta si este ocupat acum.
De manipulat nu are cum sa te manipuleze, odata ce nu te mai cauta, dar te ocoleste... iar motivul ar fi ca a aparut o alta fetita in viata lui.
Nu-i nimic grav, la anisorii astia prieteniile sunt efemere, legandu-se f usor si desfacandu-se la fel de usor.