| aly a întrebat:

Heyy TPU, funda cine imi spune ce inseamna "Je ne sais quoi"!

6 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Traducerea e "Eu nu stiu (ce)". Am pus in paranteza "ce" deoarece propozitia nu se poate incheia asa.De obicei se complecteaza cu un verb gen ""eu nu stiu ce faci"" sau alt cevahappy. sper ca am ajutat

| AnonimaOk a răspuns (pentru Lost0in0your0memories):

Ba se poate incheia asawinking.
Je - subiectul, inseamna eu.
sais - verbul a sti la prezent.
ne. pas - negatia
Este o propozitie completa, cu subiect si predicat laughing
Je ne sais quoi nu este corect, pentru ca lipseste ultima parte a negatiei, ceea ce nu admite limba franceza.
Daca era je ne sais pas cu'est-ce que c'est... atunci insemna exact ce ai zis tu. si cu quoi probabil era la fel, dar iarasi lipseste negatia

| AnonimaOk a răspuns:

Buna. De fapt este "Je ne sais pas" si inseamna, din franceza "(eu) Nu stiu". Sper ca am ajutat

| CaptainPanda a răspuns (pentru AnonimaOk):

Google translate!happy

| AnonimaOk a răspuns (pentru CaptainPanda):

Nu este adevarat, pur si simplu asta inseamna! Eu nu folosesc acea aberatie pentru ca nu il consider bun. Unii oameni mai stiu sa traduca si singuri o amarata de propozitie, doar pentru ca tu il folosesti cine stie cat de des la tema asta nu inseamna ca eu o fac tongue in locul tau mi-as vedea de ale mele copilas laughing

| CaptainPanda a răspuns (pentru AnonimaOk):

Oare de ce crezi ca am folosit: happy stiu si eu ce prostie e ala plus ca stiu franceza de ce as avea nevoie sa il folosesc