| Sticluta a întrebat:

Heyy TPU!
Sunt fata. Vreau sa ma apuc sa fumez, dar nu vreau sa fumez in fiecare zi vreau sa fumez de 2 ori pe saptamana un chistoc sau doua
"Ce credeti ca ametesc sau o sami fie rau de la chistoace de PallMall?"
Acum zic dc vreau sa ma apuc:
Mama mea fumeaza
Unchiul meu fumeaza
Verisoara mea fumeaza
Tata a fumat
Multi din jurul meu fumeaza
Azi am mers sa ii iau un pachet de tigari unui baiat si mam gandit bine si as vrea sa incerc
P.S-Intrebarea este mai sus
Nu ma criticati

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Vrei sa fumezi chistoace de la tigari fumate de altii?
Jeez

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa fumezi doar pentru ca si altii fumeaza? Si tocmai chistoace.Te influentezi foarte usor.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu judec si eu am fumat un an, dar din proprie initiativa, nu e nimic extraordinar, de aceea m-am si lasat, dar daca chiar vrei sa te apuci incearca ceva slab pentru inceput sa nu te ia cu durerile de cap sau greata: Kent1, Dunhil alb, Pall Mall mentolat, Camel alb... Dar ca si o avertizare, in cazul in care faci sport, rezistenta la efort o sa iti ajunga de toata jena, (inainte sa ma apuc de fumat alergam lejer 2 km, iar in timp ce fumam, dupa un km imi venea sa imi dau plamanii afara, plus ca arunci banii pe fereastra), in orice caz, faci cum vrei, e viata ta.

| FaraNume1245 a răspuns:

Cum sa vrei sa fumezi chistoace, acum serios? Si crezi ca o sa rezisti la fumat daca neamurile tale fumeaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar ca parintii si rudele sa fie mandri de tine lasa gandul asta prostesc! Crezi ca rudele tale vor sa te imbolnavesti de cancer? Stii macar ce e ala cancer si cati oameni mor din cauza lui?
Parintii tai vor afla ca fumezi si se vor invinovati, vor spune ca nu sunt destul de buni si ca e doar vina lor.Vei produce un scandal monstru! Nu ii vei ajuta in nici un fel, ii vei face sa se certe.
In plus e gresit din toate punctele de vedere sa crezi ca poti controla cand fumezi si numarul de tigari. Fumatul da dependenta, fie ca vrei fie ca nu, si vei ajunge sa nu poti sta zece minute fara tigara.
Daca vrei sa faci un bine familiei tale spune-le sa nu mai fumeze, ca iti pasa de ei si ii iubesti.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Hei! Intrebarea mea e: simti nevoia sa fumezi sau vrei sa o faci pentru a te integra mai bine in gasca? O dovada de coloana vertebrala extraordinara ar fi sa arati tuturor ca tu poti fi altfel! Poti fi altfel nefumand. La fel de bine, poti si sa te apuci de fumat, dar ia in calcul si dezavantajele - bani, sanatate, dinti care se ingalbenesc de la fum... Tu alegi!