| KissMeBeibiii a întrebat:

Heyy`:* Vreau si eu niste statusuri mai nooiii :*

Cele mai multe si frumoaseee, primesc funda:*

Răspuns Câştigător
| ßhåååå a răspuns:

Uit trecut! Uit timp pierdut! Uit sentimente! Uit tot! Da’ nu uit de antecedente.

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea Stiu ca o sa-ti gasesti pe altcineva.

Urasc cand trebuie sa raspund : " NIMIC! ", cand de fapt as vrea sa spun atatea.

O despartire e precum o oglinda sparta`. Mai bine o lasi asa, decat sa te ranesti incercand s-o repair

Si cu toate ca am pus punct spunand ca s-a terminat sufletul va spune'n gand: "n'am uitat"

Cand toti se asteapta sa`mi dau cu parerea...
Eu raman in tacerea mea.si le admir neplacerea.
Ei raman surprinsi eu sunt o fire vorbareata dar mai am si eu astfel de momente in viata...
Curiozitatea ii trage in jos.pacat ca eu nu simt acel miros

Pentru El esti doar o simpla fata, Mai mult de atat n`ai fost niciodata.`!`
El la tine nu tine,De atatea ori te-a facut sa te simti un nimeni

Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, un baiat care sa ma stranga tare in brate,
un baiat care sa se uite in ochii mei fara a`mi spune nimic iar eu sa inteleg totul

ubeam totu la el.
Imi placea cum zambea, cum mergea.
Imi placea sa ma uit la el cum fuma,
ii iubeam stilul, cum se imbraca.

Baieti ca tine gasesc peste tot.
Poti sa pleci ma doare-n cont...hai pa ramai cu bine, vezi ca intreaba curvele de tine.

N`am, nu vreau, nu stiu, nu`mi pasa! \

haii sa mintsiim k totuu`ii perfect

Ai momeNte iN care te simti "proasta" pentru ca ai avut iNcredere iN ciNeva atat de nepasator.

Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, k tine`.

"[am inteles ca nu-i usor sa pierzi Ce ai fi vrut sa fïe pentru totdeauna.]

"Mai pot sChimba ceva? Sau deja s`a terminat? Puteam fi feriCita da` 0rg0liu` nu m`a lasat"

? Cateodata doar un simplu zambet aduce fericirea? Asa ca zambeste!

»De? i cresc... uneori îmi dau seama ca în mine se afla tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua?

Am sa fac rau, de dragul de a nu face bine, stiind ca daca fac lucruri rele, o sa ma simt bine!

? Ia-ma de mâna si hai. Sa fugim în coltul nostru de rai.

• Peste Orice suparare as da, as rade in fata ta sa nu simti durerea mea

El: Care e visul tau?
Ea: Sa ma sarute cineva sub ploaie? Al tau?
El: Sa înceapa ploaia?

In` fiecare` zi` alta` poza`;;], in` fiecare` zi` alt` zambet`, in` fiecare` zi` alta` privire`;>, dar` intotdeauna` acelasi` copil`!; o3

Trebuie sa inveti sa mergi prin ploaie.fiindca nu va fi mereu soare in viata ta!? R?

Cand ajuti pe cineva,nu te gandi la recompensa,ci la fericirea pe care o poti aduce acelei persoane!?

Nu lupta pentru cineva care nu-ti da motive s-o faci? R

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` normal`x_x, dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x.; x!

Caracteru’ omenesc te lasa des fara cuvinte.

Cand zambesti, intreaga lume zambeste cu tine!

Tie nu`ti pasa.Mie de ce mi-ar pasa?!? Tu nu vezi`.Eu de ce te-as vedea? Tu doar ranestistraight faceEu de ce as face altceva?

Nu sunt prea razbunatoare, dar ador cand se. ntoarce roata! devil

Primul zambetPrima lacrima! Primul sarutDar dupa asta ce urmeaza?! Prima dezamagire.
Primul baiat care te inseala.Incepi sa te transformi.Prima dezamgire.
Prima promisiune.Incepi sa nu mai fii copilul care zambea indiferent de orice s`ar fi intamplat!
Incepi sa analizezi orice cale.inainte de a lua o decizie.Si totusi gresesti!
De ce? Pentru ca inima e mai puternica decat creierul.Pt ca inima mereu te induce in eroare

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut •
Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult •
Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

? Baby don’t cry, say »ƒuck you« & smile?

I just want things to be ok

ieri. o ardeam lejer. aveam timp si loc de aici pana la cer.

I look to you for saving but you're saving someone else

you're my playground love.

3 răspunsuri:
| ixVodKa a răspuns:

61. E ca un vis urât, nici nu ştii cât aş da să nu fie aşa
62. Si de-am putea sa întoarcem timpul la fel cum potrivim ora unui ceas.
63. Nu are rost să plângi, niciun regret nu ar mai conta. O să îşi dea seama el ce a pierdut cândva.
64. Cu toţii avem poveşti pe care nu le vom spune niciodată.
65. Imaginea lui răscoleşte adânc prin tine, inima se zbate, de parcă e înţepată de albine.
66. Cineva m-a întrebat dacă îmi este dor de tine... dar nu i-am răspuns. Am făcut câţiva paşi, am închis ochii şi am şoptit: ...foarte mult!
67. Te gandesti de parca nimic nu mai e la fel.
68. Nici cel mai bun ruj nu poate acoperi urma ultimului sarut!
69. Şi dacă te întrebi vreodată unde e ea, aminteşte-ţi că e la tine în inimă, boule.
70. Ce e dragostea? Un nimic. Un nimic care te face să suferi. ♥
71. Stiu ca pentru tine poate parea absurd, însa... te iubesc atât de mult.
72. Sper doar ca n-o sa-mi mai vorbesti vreodata!
73. Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!
74. Și poți să pleci departe, n-o să te caut oricum, C-ai dat foc inimii mele și-ai lăsat-o doar scrum.
75. Hai, acu' ce-ai sa mai spui? Ca te-a dorit aia si n-ai cum sa te opui?
76. Ai uitat cine te iubea cu-adevarat! Lasă, am aflat şi eu cine esti tu de fapt.
77. Și mă întreb de ce oare te-am crezut când ai zis că mă iubești?! Sunt o străină pentru tine, fiindcă asta îți dorești!
78. Si tot ce iti pot da eu tie, e pur si simplu dragostea ce o simt pentru tine.
79. Într-o zi, o să fiu scârbită să zic : "Sunt bine!"
80. Urăsc când cineva mă întreabă dacă sunt supărată și el este de fapt problema!
81. Şi nu trebuie' să te îneci în droguri sau alcool. Timpul repară totul, chiar dacă o face cu întârziere
82. Si fara de sustinere ai tendinta sa renunti.
83. Chiar daca o persoana ti-a gresit, de-a lungul timpului ii simti lipsa!
84. Nici nu ştiu să zic precis, dacă sufăr sau nu. Însă ştiu destul de bine că mi-a pierit zâmbetul!
85. In aceasta lume surda doar sufletu-mi tipa.
86. Și-n vânt aud mereu vocea ta. Cum îmi spuneai "ești totul pentru mine".
87. O fată nu trebuie să îţi spună în faţă ce simte. Poţi să vezi în ochii ei.
88. Nu crede toate vorbele. doar ascultă-le
89. Când îţi deschizi sufletul. mai intră şi mizerii.
90. Degeaba suspini. Timpul nu-l mai intorci!

| ixVodKa a răspuns:

91. Are inimă bună... cred. O ţine închisă... undeva.
92. Ai uitat? Gandeste-o asa. Stergi o lacrima usor, dar nu si amintirea!
93. Ne-am învăţat una pe cealaltă că viaţa merge înainte, cu bune, cu rele. Aşa e să fie, dăm de greu, ştim să trecem peste ♥
94. Cand am invatat si eu cu adevarat ce inseamna iubirea, n-am avut ce sa mai iubesc.
95. O femeie nu plange pentru ca este vinovata! Plange pentru ca a suportat prea mult.
96. Simte durerea până nu mai doare deloc.
97. Nu ma cauta doar atunci cand ai chef. s-ar putea sa nu ma mai gasesti intr-o zi.
98. Sa nu ai incredere in lume. Stii? De obicei te dezamageste.
99. Nu vreau sa stiu unde te duci, tot ce vreau sa stiu e ca te intorci
100. Cine iarta, inseamna ca s-a razbunat destul.
101. Uneori ți-e teamă să schimbi ceva, pentru că nu știi rezultatul acelei schimbări.
102. L ucrurile se rup si se sparg mereu. Pahare, farfurii, unghii, promisiuni, inimi...
103. Cateodata cel mai bine e sa te prefaci ca nu iti pasa, chiar daca nu e asa.
104. Tu vei fi mereu acea persoană care va avea un loc special în inima mea.
105. Tot ce doare las în grija ta. O să fiu bine, dar n-am să te pot uita.
106. I could have this kiss ...forever?
107. Zici că nu e nimic important, dar dacă nu ar fi, nu te-ai mai gândi la EL
108. Trebuie sa scap de aceste amintiri ce dor, pentru ca inca traiesc in trecut si asa nu pot sa te mai uit...
109. Nu am trecut niciodată peste. Doar m-am obişnuit cu ideea.
110. Sunt bine, adică, când nu am fost eu bine?
111. Cel mai frumos la oameni sunt ochii deoarece ei niciodata nu mint... spre deosebire de zambet!
112. Timpul oricum o sa treaca, o sa fiu mai puternica, cat timp nimeni nu ma judeca.
113. Viaţa fără sentimente, e ca trandafirul făra spini - nu are sens.
114. Nu ai nevoie de ochelari ca sa vezi realitatea!

| ixVodKa a răspuns:

115. Găsește-l pe acela care îți va face inima să zâmbească, nu să plângă ♥
116. De iubire nu scapă nimeni. De iubire nu te vindeci niciodată!
117. In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine.
118. Şi uneori tot ce îmi doresc este să mă asculte cineva!
119. Si totul e frumos cand dragostea-i lapte si miere.♥.
120. Cineva mă ia de mână şi mă ridică îmi cheamă privirea şi-mi spune uşor. "regretele la timpul lor."♥!
121. Eu ti-am cerut dragoste, dar mi-ai zis ca d`aia n-ai.
122. Cele mai dureroase lacrimi sunt acelea pe care nici tu nu stii de ce le versi.
123. Iubeşte, ca şi cum nu te-ar fi rănit niciodată...
124. Si daca a fost dragoste adevarata, nu va muri niciodata ♥!
125. Voi lăsa în spate tot, absolut tot, ce-a putut iubi sufletul ăsta idiot.
126. Am fost iubită şi-am iubit, şi-am învăţat că nimic, n-are cum să ne dărâme ce-i în suflet zidit.
127. Laşi timpul să treacă şi pierzi sentimente. Povestea ia sfârşit învelită în regrete.
128. Femeile nu au nevoie de un motiv ca să plângă.
129. Când trecii pe lângă el îl bagi în boală. Îl faci să simtă că are inima goală.
130. A fi puternic inseamna a iubi pe cineva... in liniste.
131. Cand o sa pleci o sa dau foc amintirilor.
132. In dragoste, a iubi inseamna de multe ori a intelege!
133. Unele persoane nu merită să rămână nici măcar o amintire!
134. Dincolo de tot, dincolo de toate, te voi bântui frumos prin vise, doar cu şoapte!