| mirea25 a întrebat:

Heyyy TPU! Deci, sunt clasa a 8 si trebuie sa ma decid ce liceu ar fi cel mai bun. Eu, m-am gandit sa merg pe profil real la stiintele naturii, ptc imi place biologia, chimia, fizica si etc...dar nush ce liceu ar fi bun...adik... cum sa zic eu, nu vreau sa ajung intr-un liceu de fitosi, drogati sau chestii de genu, si de asemenea as vrea sa nu fie liceu de toceala, gen sa am si timp de viata personala, adik fac dansuri, pian, chitara si canto si mi-e frica sa nu am timp la liceu si pentru astea. Ma gandeam la liceul Lazar sau Viteazu? Chiar nu stiu sigur... as vrea daca e cineva cu mai multa "experienta" sa imi zica de licee bune unde sa fie profesori ok. P.S, media mea in fiecare an a fost ori 9.96 ori 9.80. Merci anticipat si scuze ca am scris ff mult. happy :*

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Cu media asta poti intra la orice liceu si profil doresti. Dar depinde si de nota la evaluarea nationala. Pe la sfarsit de an, o sa primesti de la diriginte/diriginta ta, o carte cu absolut toate liceele si profilurile din judetul tau ordonate descrescator dupa medie. Daca este cum ai vrut tu ti-as recomanda undeva unde liceul cere la profilul dorit media sa fie undeva la 6...