| anonim_4396 a întrebat:

Hi all :* sunt in clasa a 8 si dupa cum stiti anul asta urmeaza sa dau examenele si de aceste examene depinde viitorul meu.Insa problema este urmatoarea.In vacanta de vara am cunoscut un baiat pe mess...2 luni nu ne-am vazut si am vb decat pe mess si la telefon si dupa aceea ne-am vazut.Si pana acum ne-am vazut decat de 3 ori.Si cum eu sunt o persoana care pune sufletul la orice vorba a baietilor acum sunt intr-o dilema mare.Eu am cam suferit acum 1 an dupa un baiat pe care il iubeam foarte mult si de atunci am incercat sa nu ma mai indragostesc de nimeni sigh insa l-am intalnit pe el si 2 luni am incercat sa nu pun suflet pentru el si a fost bine insa acum din pacate il iubesc.
Eu nu mai vreau sa am iubiti in timpul asta macar pana cand intru la liceu bun si sa pot sa imi invat etc pentru scoala.Insa acum nu mai pot sa ma despart de el pentru ca nu ma lasa inima crying si nu stiu ce sa fac...ba vreau sa fiu cu el...ba nu vreau...ba vreau sa ma intalnesc cu el ...ba nu vreau...nu stiu nici ce mai gandesc sad...sunt confuza la capitolul "iubiri si baieti". Mama mea nu prea ma lasa sa ma vad cu el pentru ca m-am vazut cu el la 2 noaptea pentru ca a venit nebunu' la mine acasa straight face(poveste lunga)...si eu vreau sa ma vad cu el dar si nu vreau.
Voi ce credeti ca ar trebui sa facsad? Sa ma despart de el sau sa continui relatia cu el.Imi este frica, ca daca ma voi desparti de el o sa sufer mai rau ca dupa primul meu prieten si nu as mai vrea sa sufar :-

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Nu te desparti de el, chiar daca se spune ca scoala si dragostea nu se impaca(la unele fete chiar nu se impaca, dar asta doar din vina lor)...si eu...si multe fete... putem tine ritmul...nici eu cand ma indragosteam nu-mi statea gandul la carte si aveam note mai proaste, dar acum numai este deloc asa...imi stiu proritatile...stiu ce este pe primul loc si am crescut foarte mult la note datorita acestor prioritati... pur si simplu ma gandesc la viata mea profesionala din viitor si acest lucru ma motiveaza si mai mult sa invat, de ex cunsoc o fata care are prieten.si era cea mai buna din clasa, a intrat la faculate printre primii... oricum orice ar fi Se poate, trebuie doar sa stii care iti sunt telurile si totul va fi bine.Succes!

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Lasa relatia sa curga de la sine si gandeste-te numai la scoala e mult mai important. Daca trece anul asta apoi o sa mai vezi tu ce o sa faci.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ar trebui sa lasi baietii si sa te apuci de scoala!

auran
| auran a răspuns:

Amana capitolul "iubiri si baieti" cel putin pana intrii la liceu... o sa ai timp berechet de umblat cu baieti...

| fabiola a răspuns:

Este timp pentru toate! Acum scoala, scoala si iar scoala!

| pisoias29 a răspuns:

Hmm...pei daca il iubesti si te desparti de el va fi ceva de genu: nu pot invata... el in sus el in jos thinking deci cred ca trebuie sa ramai si cu el dar si sa incepi sa pui mana pe carte, intalniti-va mai rar pana la examene si dupa mai des

| iri a răspuns:

Sunt de acord cu buburuzzz

Daca il iubesti si si el te iubeste, atunci eu zic ca merita sa il pastrezi. Doar ca va trebui sa te concetrezi mai mult asupra invatatuluiwinking

| buburuzzz a răspuns:

Gindeste-te bine! daca consideri ca merita sacrificiul incearca! poate totul mai apoi iti va parea chiar o poveste frumoasa

| mrproffesor a răspuns:

Nu te desparti mai bine spune-i sa o lasati mai usor macar pana intri la liceu sa ai timp sa inveti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu spun sa faci o pauza in sensul in care sa nu va mai vedeti o perioada. Vorbiti la tel, pe mess, dar mai usor cu vazutul.Pana trece perioada asta, a examenelor. Dupa, ai tot timpul la dispozitie.Gandeste-te ca te asteapta o vara lunga in care poti sa faci ce vrea inima ta! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa ii explici de examen si de mama ta... poate va intelege
cred ca ar trebui sa continui relatia cu el si sa ii arati mamei tale partile lui bune
vei fi mult mai convingatoare daca vei fi hotarata ca vrei sa continui relatia cu el
si nu uita explica-i de scoala si de examen e un moment important... daca el chiar te place va intelege
succes!