| NoUserName_1926 a întrebat:

Hi! Am si eu o intrebare pentru. voi. Sunt o fata careia ii place sa se distreze foooarte mult. Insa nu am cu cine(nu ma refer ca nu as avea prieteni). Am prieteni dar nu ma pot distra cu ei. Prietenelor mele le place sa bea, iar mie nu, chiar mi se pare ca unei fete ii sta urat sa bea mai ales in fata baietilor. Ei spun ca daca nu beau inseamna ca nu stiu sa ma distrez, dar eu in a distra inteleg altceva(sa mg la disco sa dansez, sa stau la o terasa sa beau un suc, sa ma uit dupa tipihee hee ) ma rog. Mi-as dori sa imi gasesc alti prieteni dar nu prea am de unde alege stand intr-un oras mai mic ca cel in care stau eu. Intrebarea mea ar fi vi se pare ca e asa de rau sa nu bei, vi se pare ca asta arata ca o persoana nu stie sa se distreze. Apropo am 15 ani happy

Răspuns Câştigător
| KATTY_9143 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa bei ca sa te distrezi. Am o prietena buna de 20 de ani care inca nu a baut si se distreaza bine. Daca tu crezi ca prietenele tale nu sunt ptrivite pentru tine. O sa iti gasesti usor prieteni.Eu mi-am facut prieteni fara sa vreau si acum ma inteleg bine cu toti.
Am si eu colegi care fumeaza si beau, dar nu stiu sa se distreze. Stau doar cu grupul lor si nu fac nimic altceva

P. S.: Eu cred ca viata e scurta si trebuie traita din plin. Nu conteaza daca nu bei tu stii sa te distrezi.Asta e important.

Succes:*

5 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe cineva care are aceleasi preferinte in materie de distractie ca si tine, iar distractie inseamna ceea ce iti place tie nu ceea ce spun ceilalti. bafta

| AlexBitza a răspuns:

AM si eu niste prieteni care inteleg ca prin a bea se distreaza dar de unde se fac de ras plus ca sanatatea lor...deci sfatul meu e sa-ti gasesti un/o prieten/prietena (adica amic sa nu intelegi altceva) cu care sa ai ceva in comun macar modul de a va distra.
Succes si o seara placuta!(nu e sfatul unui adult doar al unui "pusti " de 15 ani deci stiu cum e.)

| den a răspuns:

laughingexact asa patesc si eu.cred ca trebuie sa astepti prietenii potriviti, pana atunci iesi cu toti. dar nu intr-un club, asa in oras, la o plimbare.asta daca nu st beti laughing

| Urzică a răspuns:

Doamne fereste! la 15 ani nu este o crima(prea mare) sa bei dar afecteaza sanatatea.Prietenile tale sunt alcoolicestraight face. Eu iti zic sa nu mai stai cu ele, pentru ca acele persoane nu sunt genul tau.Cum ai spus tu, distractia inseamna a merge in cluburi, etc. dar nu sa bei.

Cautati alti prieteni pe placul tau si nu mai sta cu asa...(ma abtin)

Bafta!

EuSiAtat

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Hai la Hunedoara laughingte duc eu la suc ^^