| anonim_4396 a întrebat:

HI! as dori sa-mi creez un blog aveti idei despre ce sa fie?
prima idee a fost ca sa-mi impart impresiile de lectura voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Este o idee buna sa scrii despre lecturi. De asemenea incearca sa te gandesti la ce iti place sa faci, ce pasiuni si hobby-uri ai in general. Fa ceva din asta, dezvolta-te pe o nisa si, cu rabdare si munca poti ajunge un fel de "expert" in domeniu.
Ca si platforma unde sa iti creezi blogul, recomand www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| gatablog a răspuns:

Gadeste-te putin la ce anume iti face foarte mare placere. ce te pasioneaza si care este acel lucru sau subiect care te face sa vibrezi de emotie.

Daca raspunzi la intrebarea de mai sus, ai gasit singura raspunsul la despre ce sa scrii pe blog

Daca iti place lectura, sa citesti carti diverse, atunci poti scrie scurte paragrafe din ceea ce citesti si poti recomanda cartile altora. Fa-ti un blog de lectura, te inscrii in programe de afiliere si poti recomanda carti, iar daca cititorii tai cumpara de la tine de pe blog, castigi un procent din vanzarea generata.

poti face bani cu blogul in mai multe feluri.

detalii pe www.GataBlog.info

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Îţi recomand să o iei încet. Banii pe blog nu se fac aşa uşor cum spun unii. Întâi trebuie să ştii exact ce vrei să scrii pe blog, tema generală a blogului. Apoi, potrivit cu aceasta, să creezi un titlu. Urmează: să creezi blogul, să scrii bine articole de cel puţin câte 4-500 de cuvinte, cel puţin la două-trei zile, să citeşti bloguri şi să scrii comentarii, pentru a-ţi câştiga cititori. Şi astea nu sunt toate, dar e destul pentru început.
Un mod simplu de a-ţi crea un blog este următorul:
1. îţi creezi o adresă de Gmail
2. cu adresa de Gmail îţi creezi un cont Google
3. intri pe Blogger.com şi, cu ajutorul contului Google, îţi creezi blogul, în trei paşi - e uşor şi eşti dirijată de la un pas la altul în limba română. Succes!
Dacă vrei un plus de informare pentru formarea ta, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ Te aştept!

| claudiu_5663 a răspuns:

Http://blogulcancan.blogspot.com o mica idee de ati face blog simplu cu google