| BicolorBell;x a întrebat:

Hi!
Este cineva la liceul,, Anna de Noailles".
Dac nu, imi puteti sp si mie please ce stiti despre el?
Absolut totul se preda in lb franceza?
As vrea sa merg acolo, dar nu stiu media de admitere, nu stiu mai nimic despre el!
Va rog din tot sufletul sa imi raspundeti dac stiti ceva!
Thnks!:**
P. S:Trebuie sa fac meditatii la lb franceza pentru a merge acolo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. sunt la liceul franceez am intrat in vara anului 2009 ( d kurand). nu stiu c varsta ai, dar am zis sa t ajut: da la liceu se preda tt in franceza ( mai putin lb romana care e obligatorie spaniola / germana si la istoria romanilor care este obtional). in ceea c priveste media nu conteaza. trebuie sa treci niste probe la franceza mate si engleza, la franceza fiind oral si scris. in rest trebuie sa platesti taxa anuama de 6000 euro si sa stii bine franceza. Nu t ingrijora, in ceea c priveste majoritatea romanilo sau vorbitorilor de limba romana nu trebuie sa ti faci grisji ( sunt multi ai naibii laughing)))) ) sper in orice kz ca ti am fost de folos. Ciao! happy

1 răspuns:
| L a răspuns:

Nu sunt din liceu, dar stiu ca da cursurile se fac in limba franceza ca si liceul german GOETHE unde se preda in lb germana.
Cu media o sa vezi cand o sa primesti lista cu liceele, iar daca nu sti suficienta franceza. adica sa vb si sa scrii foarte bine, apuca-te de meditati, si sigur te vei descurcawinking. PUpi:*