| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! Imi place de un baiat, cu un an mai mare ca mine. Sunt foarte timida, de aceea nu am putut avea nici o relatie. De fiecare data cand un baiat imi cerea prietenia sau incerca sa vorbeasca cu mine, ma speiam, fugeam de el si nu mai vorbeam cu respectivul niciodatacrying. In schimb, de baiatul asta chiar imi place, dar, cum nu mi-am tinut gura, a aflat toata clasa ca imi place de el. O colega l-a intrebat ce parere are despre mine si i-a spus ca sunt draguta, dar nu sunt sigura ca e si adevarat ce spune ea. Dupa care, un coleg i-a spus sa stea langa mine, si el a spus ca nu vrea sa ia SIDA. Eu inteleg ca ar trebui sa-l las in pace si sa-l ignor dar nu pot. Cum sa fac sa ma placa, sa vorbeasca cu mine, avand in vedere ca:
- pentru. ca e cu un an mai mare ca noi(clasa noastra) ne crede picicari
- o colega se intelege cu el pentru ca e in carter cu el si cred ca pe ea o place laughinghappylaughingI don't want to see, chiar daca toata lumea spune ca eu sunt mai draguta ca ea
- verisoaramea e in clasa A, iar el e in B, deci se inteleg foarte bine si as putea face sa ma cunoasca. Dar, daca m-as imprieteni cu el toti prietenii lui ar rade de el daca ar sta cu mine...
Deci, vreun sfat prin care sa ma apropii de el, deoarece simt ca pot sa ma impritenesc cu el, chiar daca ramanem numai la stagiul de prieteni.

Fundahappy

Răspuns Câştigător
| aninaeg a răspuns:

Sfatul meu e sa te faci impotranta. esti timida!? te rog eu dezobisnuiestete de acest obicei.o sa ajungi la concluzia ca nu castigi nimk ci pierzi, incepe si intra in convorbiri cu toti incearca sa glumesti cu ei, e vina ta pentru ca ai fs timida, gandeste tesa faci o schimbare chiar daca o sa reusesti sa fi impreuna sau nu cu el ai sa vezi ca va merita, nu vei avea nimic de pierdut. sa nu ti fie teama ca e cu un an mai mare ca tine pentru ca si ei au fost la aceeasi varsa ca si voi, depinde cati ani ai, de ex eu am un prieten cu 5 ani mai mare,stie ce e dragostea adevarata si nu e un batjoc, cea ce baiatul de care ti plc s ar putea sa fc totul la misto! SCHIMBATE, DEVINO MAI VIOAIE,TRATEAZA TOTUL CU INDIFERENTA, SIMTE K ESTI STAPANA PE TOT..., si iti spun un avantaj care nu da gres daca esti frumoasa si te aranjezi o sa iesi f mult in evidenta!