| poops79 a întrebat:

Hi TPU, m-am indragostit de un baiat la prima vedere, dupa care el s-a apropiat de mine pentru ca i-am placut si am facut cunostinta. Ne-am sarutat din prima zi si ma simteam de parca il cunosc de mult timp. Nu e prima dragoste, dar e prima oara cind simt asa ceva. Problema e ca traim departe unul de altu, si avem posibilitatea sa ne vedem o data in luna, insa peste 2 ani vom trai ambii intr-o localitate, si ne vom vedea mai des. Eu cred ca e posibil asta, dar el a zis ca tine mult la mine dar il deranjeaza distanta, in timp ce eu cred ca dragostea nu are nici distanta nici virsta nimic. Voi credeti ca va dura relatia noastra? Ce pot sa fac ca el sa aiba mai multa incredere in mine? Ce sa fac ca sa pastram relatia?

4 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, vorbiti pe skype, pentru relatii la distanta, sau pur si simplu pe mess, cu camera si microfonul. daca va placeti cu adevarat, sigur relatia o sa dureze. daca ai posibilitatea, fa-i o surpriza si viziteaza-l. funda?

| madalinaioana2008 a răspuns:

Vorbiti la tel cat mai des, pe mess tineti legaturatongue si daca el iti arata ce simte atunci si u poti sa ii arati, dar ai grija sa fii mai "sefa" sa zic asatongue ca atunci e in favoarea tabig grin daca e sa se intample ceva sa nu te ia drept fraiera. Daca ai incredere in el si ii arati asta, atunci o sa tinabig grin gandeste-te ca peste 2 ani... daca si u o sa mai vrei, o sa fiti amandoi in aceeasi localitate:*

| taaavy a răspuns:

SIncer p toata l umea deranjeaza distanta >big grin

| sufleteltembel a răspuns:

Vorbiti pe mess, la telefon, surprinde-l scrie-i o scrisoare sau du-te intr-un weekend fara sa-i zici nimic! sunt atatea modalitati sa pastrezi o reletie la distanta! am fost si eu cu un tip 1 an jumate, ne desparteau 220 km insa, era perfect
ne vedeam mai rar insa clipele petrecute impreuna erau minunate merita toata asteptarea! dar am facut o prostie si l-am pierdut! acum regret enormsad. eram sigura ca o sa imi ierte orice si uite ca nu a fost asa! mult succes! se poate mentine si o relatie la
distanta sa stii! popiki!