| CarlaRoberta a întrebat:

Hi TPU! Stiti cumva ce se va intampla in al 4lea sezon al serialului The Vampire Diaries? Ms! :*

1 răspuns:
| Catharsis a răspuns:

Mi-am curmat vicioasa dependenţă pentru TVD, dar ştiu că există 2 variante scrise. Prima e o serie de romane ce aparţine nu ştiu cui autor, iar a doua e scrisă exact după scenariul serialului şi, bineînţeles, inspirată din varianta originală.
Ţi-aş sugera să citeşti cărţile. Era o revistă care avea ca supliment cărţile-scenariu, ai putea să o cauţi (aşa le cumperi mai ieftin). Sigur, le găseşti şi în librării.
Ar mai fi varianta cu ebook-urile. E ok, dar ai de răscolit tot Google, ca să le găseşti în română.
Deşi cred că deja le-ai văzut, mai sunt şi nişte promo-uri pe YouTube.
Nu te pot ajuta cu mai mult fiindcă nu am citit cărţile, şi nu mai sunt la curent cu serialul.