| AxxyAlexandra a întrebat:

Hi TPU.happy
Vreau si eu statusuri de dragoste sau de prietenie si triste si amuzante, nu conteaza dar sa fie frumoasehappy
Nu vreau site`uri sau sa mi se zica"cauta pe google".
Vreau sa`mi spuneti voi.happy
Multumesc mult si dau funda celor mai frumoase! :X

Răspuns Câştigător
| girlloveboy a răspuns:

Http://iubirefaralogica.blogspot.com
cateva de pe sit`ul de mai sus
~when I close my eyes I can see. the spotlights are bright on you and me :X~

stii ca avem drumul nOstru pavat cu sperante si multe vise/ce ne face sa'l vedem si cu luminile stinse/O sa luptam sa avem ce n'avem/vom trece peste toate doar TU si cu Mine

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"

//si orice ar fi... ei se cearta, ei se`mpaca :x te iubesc mult viata :x

pentru tine as prinde ploaia din cer :x!

Sunshine, I can call you my baby boy :x / te iubesc!

"din fum apar tu n`o sa ma vezi niciodata clar""

There's always that one person, that will always have your heart. :x

"Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.;)

"Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce..."

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. :-?"

15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.

3 răspunsuri:
| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Cele mai frumose statusuri de dragoste, le poti face atunci cand ai sentiment fata de persoana iubita.Trairea interiara te va ajuta, nu noihappy

| FaraNumeNuoah a răspuns:

Ok iti dau eu:Xhappy

deci...de dragoste:

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'', Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas, Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind, Care te saruta pe frunte, Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA, Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit, Care in prezenta prietenilor te ia de mana, Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba, Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste, si probabil ca, te va iubi mereu

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea, luna mie, stelele tie, oceanul mie. Pamantul tie, dar mai bine totul tie si tu mie.

Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul \"FERICIRE\" caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc chiar daca nu mai sunt...

Te iubesc, am scris pe zapada, dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte, Te iubesc am scris pe plaja, dar un val obraznic, v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv, ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA, pentru ca te iubesc., si o sa te iubesc cat voi exista

de prietenie:

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

prieteni sunt ingeri, dar au uitat sa zboare

●ℓa вιηє ℓa яaυ, υѕσя ѕaυ gяєυ

amuzante:

Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci pe geam, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara, Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Opriti planeta, vreau sa cobor

tristesad:

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine...

| jenifermd96 a răspuns:

Just gonna stand there and here me cry

a mai trecut o zi fara tine...;(

am trecut prin foc inca odata, ca s-ajung acum s merg pe apa

in est nu e ca in vest frate, norii negri se aduna peste noapte