| ßarbie a întrebat:

Hi, vreau si eu niste descrieri pentru poze big grin. Pentru orice ocazie : de dragoste, de fericire, etc. Cele mai frumoase si cele mai multe primesc Fundaa big grin. P. S :sa nu fie de pitzi, si sa nu le furati de la alte raspunsuri care au aceeasi intrebare! :* Atat happy

Răspuns Câştigător
| Lullu21 a răspuns:

Nu mai sunt,cum eram, Acum zambesc,atunci plangeam. Nu te mai cred,e prea banal...E o poveste pe final.

• Priveste-o! Ce vezi? E ea, e fata care desi a pierdut tot ce are, va reusi sa se ridicee si sa o ia de la capat.

• Eu nu ţin cont c'afară plouă , că'i zăpadă sau rouă Mie nu'mi strică vremea stările cum vi se întâmplă vouă .

• Si o sa te las sa iti vezi de drumul tau,Atunci cand o sa te uit sigur o sa iti para rau.

Inca sunt copilul ce refuza sa creasca, mi`e egal cu ZERO tot ce spune lumea asta proasta !

• Te minti si acum! desi ti`e dor!Ai pus orgoliul in fata sentimentelor!

• Iar atunci când noi poate no să mai fim, lasă coniacul să curgă, dă-ne o țigară și să ne-amintim, de clipele care au fost și nu revin, lasă pe masă o scrumieră și un pahar de vin.

• Atat de tăcută...misterul ii provoacă o privire pierdută...

• Aş vrea să fiu cum o să fiu!Aşa că lăsaţi'mă să trăiesc aşa cum ştiu!Lăsaţi'mă să fac şh bune şh rele.Ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele.

• Profiită de fiecare clipă`.Că`n fiecare paradis există cate`o ispită •

Incă sunt acea persoană cu ochi nevinovaţi !

• Nu ma intereseaza ce crezi tu, nu te cunosc E.o tara libera, deci esti liber sa fii prost!

• Si imi vreti tot raul din lume , Si va multumesc, v.am pupat si va iubesc!

• Petru ca un zambet poa` sa te ridice atunci cand ti`e mai greu.

• Ma plimb pe curcubeu de parc'ar fi drumu' meu , fericita ca un copil care inaltsa un zmeu ;x

E doar un fost,nu e inger ,n-are aripi E doar actorul principal in lumea ta cu patimi

N`o sã uit nimic, n-o sã uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic

Ai sperat, ai visat, ai pierdut. Ce conteaza? Inca mai poti spera, mai poti visa, mai poti invinge ! Asta conteaza !"

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`."

As` vrea sã stiu cã acolo unde esti, cu cine esti, esti chiar fericit !

Cu un cuvant trebuie sa ai curaj sa spui!: Da am pe altcineva! Oricum el nu o sa faca altceva decat sa-ti dea cea mai stupida replica "aha"

Zambetuu` meuu` fals, ti-a facut 0 marturisire: "Iubirea`i d0ar 0 farsa mascata d` nesimtsire"

Fã`ti timp sã iubesti chiar dacã nu esti iubit

Si chiar si singur pe pãmânt sã fii cel mai fericit love struck`

Intr`o oarecare masurã e tare.Sã crezi mãcar pentru o secundã cã ai lumea la picioare. :-x

Eu sunt singura lui pasiune, restu’ sunt doar placeri.

Mereu impreuna, peste toate am trecut. Poate azi e greu, poate maine e mai bine. Dar orice s-ar intampla, voi ramane langa el!

S-au intamplat destule si nu regret nimic. Eu il iubesc enorm pe asta mic :X

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte. straight face

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat.Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De-ai putea sa vii o clipa. Sa ma vezi atat as vrea. Si sa te convingi . Ce-a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine.Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi. :< :X

Vorbim la telefon si iti spun ca mi`e bine. TE MINT, bine imi e doar langa tine!

Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el! Indiferent de cum era mincios sau infidel.

Raspunde-mi la intrebare si tine capu’ sus chiar daca doare: "Cand m-ai inselat, atunci ma mai iubeai oare?!"

Mi-ai promis prea multe care stiai ca nu vor fi,dar pe-atunci totul era posibil, normal, ERAM COPII straight face

Nu uita si adu-ti aminte.Cand in telefonu’ ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...straight face

Si te iubesc m-ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine.

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu e pacat sa pierzi iubirea pentru o cearta? Amintiti-va de voi cum va iubeati si altadata.

Au fost momente grele. Peste care am trecut. Fara tine lânga mine. Sigur nu as fi putut!

Imi lipsesteCand ma gandeam la tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult. sad

Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public :X

Ea e fata pe care ai ranit-o cand ai plecat, este singura care te-a iubit cu adevarat. Ea nu e de vina ca intre voi s-a terminat. "Sa ai grija de tine" i-a zis cand a plecat!

Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine . Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii … asculta bataia vantului...

Incearca sa razi si tu de viata.nu lasa numai viata sa rada de tine. :X

Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi.

"Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai.

"si-ai pierdut`o asa cum pierzi un fulg de nea.ce se topesthe pe mana tha"

Nu conteaza ca`l iubesti,ca tu esti fata tare.Asa cum tu ai plans pentru el,fa`l sa`ti planga la picioare " :X

"Tot ce ‘ i interzis :X E palpitant :X"

"Uh st dOar sa reprOsezi Dar... greselile tale nu le vezi ?"

Ea? Poi ea O sa te`agate ca un cliSeu .cum ca semeni cu iubithul ei din liceu!

cu tOate astea uh sti bine` ca Orice ar face pan`la urma tOt la tne` vne`.Asha ca ai grija de el ca la tne`n inima nimeni nu`i ca el!

Sh tipa aia bloonda kre cik th`iubea.Adevaru`e ca acum nu prea te mai vrea

PotSi sa apartSii Oricui`nu e treaba meah.stiu ca O sa`ti gasesti pe altcnv,dar chiar jh asa simtSi ca este altcineva,ca nu snt eO jh ca nu ma vei puthea uitha!

Ce te face sa crezi ca el era "The One" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an .Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! N-ai gresit cu nimic Deci ia-o ca pe
o lectie

●Vorbesc urat da` fk numai lucruri bune.Ma pis pe tarfele kre ma umple de spume !

● Esti dulllcee ca zaharu`. Daca ma pish pe tine te fk ceai smug:Xlaughing

●Oricine-ar incerca sa`mi vorbeask urat,Oricine ar incerka nu poa` s`o fac prea mult , Pt ca stiu si eu bine`n gura sa va f*t winking !

●TACI e uN CuVaNt pOtRiViT PeNtRu TiNe...pAi dE cand vOrBeSti fA tU dE MiNe? iNcHiDeTzi GuRa, sTaPaNesTe`Tzi uRa...FoLoSeStE`tZi GuRa nUmAi aTuNci cand SUGI PULA !

● Manutele sus,Guritsa mareeeee ! MA PIS pe vOi doamnelor Zdrentse Barfitoare ! winking _||_

●• Tai`o!Pleacã!Carã`te!Dispari!
Zbori!Sterge`o!Calc`o!Evaporã`te!
MoRi!
Dã`ţi fok.Fã`te sCrum.Arzi in culori.
Stinge`te si suflã`te singur cã imi dai fiori ! ][:-s][•

●Am incercat sa gasesc persoane mai proaste pe pamant, dar mai proaste ca tine inca nu s`au nascut.Nu stiu cu ce sa`ncep lista de defecte,cand in tramvai toti te confunda cu compostoru de bilete!

●Esti o fata cuminte doar pe vertikala.Cand stai pe orizontala esti o tarfa penala ! Diferentsa dintre mine si tine e ca eu n`am sange de tarfa in mine !

●Nu vreau decât să îţi vezi în p**a mea de treabă,Recunoaşte că nu mă cunoşti când cineva te-ntreabă !winking

●Unii spun ca tine doar de etichetaoh go on Ma pish pe toti kre ma critica in ordine alfabetica winking

●de ceva timp e si la mine cum e vb aia vii cu vii mortzi cu mortzi...asa ca eu cu vii mei el/ea cu mortzi lui/ei

●Garsoniera in pamant iti fac la misto... Minte-ma in mm ca te mint si eu.laughing

●Farduri si tocuri, alcool si droguri, depresii la ordinea zilei, nu sunt jocuri . e realitatea , ma doare la pl de toate !

●Îmi vine să-ţi f*t una,de-abia pot să mă abţin
Hai pleacă-n p*la mea ,du-te,că nu te mai reţin
Ce se-ntâmplă nu realizez,încă,mă uit în gol
Parcă sunt într-un film şi-am cel mai trist rol

Vorbesti` mereu de viata` mea . te rOade` invidia` .smug

Unde am fost eu,n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta,e o proasta ;;]

Fara griji si fara ganduri negre.Toata lumea e pe caterinca si se vede .

Cu siguranţă n`are nevoie de motive că zdreanţa`i zdreanţă. Zice că`l iubeşte dar se poartă de parcă nu`i pasă, pe târfă n`ai cum so faci femeie de casă.

eşTi tare`n cLeanţãã d0ar cand e de faţã muLtã lumee`oh go on
cand eşTi d0ar tu cu mne`.sPui ca au f0st d0ar gLumee`=p~

…->…eu pOt sa am o Lume inTreaGa la degeTu` miC … daR Tie curvO un aLT deGeT iTi dediC [ __|__ ] •

Sunteti invidioase ca sunt importanta:-J barfa voastra imi da importantza`!

ma simt`bine...ma barfesti`:p inseamna ca eu nu`s oricine`!:p