| stf a întrebat:

Hmm. poate sa imi explice si mie care e treaba cu illuminati ca eu nu inteleg nimica straight face

Răspuns Câştigător
| sergiu2 a răspuns:

Iluminati este o organizatie secreta veche care are scopul de a controla lumea.iluminati incearca sa controleze lumea prin mesaje subliminale cum ar fi cele din videoclipurile marilor artisti ai momentului(ex:gaga,rihanna, adele etc).ei au diferite semne oculte de exemplu pe bacnota de un dolar american sunt o multime de simboluri oculte (ex:piramida cu un ochi in varf, ochiul lui lucifer etc) cam asta stiu si eu despre iluminatii (funda pls :-3)

| demonangel37 a răspuns (pentru sergiu2):

Ai raspuns aici vreau sa te rectific acest raspuns al tau printr-o intrebare tu sti care este diferenta dintre francmasonerie si illuminati?
mai intai documenteaza-te sau cand o sa ai un raspuns concret si coerent in domeniul acesta atunci sa vorbesti si in concluzie nici o data nu se va sti adevarul mai ales cand este vorba de organizatiile acestea secrete fie ca vrem uni dintre noi fie ca nu vrem)

3 răspunsuri:
| ElectricChapel a răspuns:

Ooo te rog, pe bancnota de 1 dolar nu sunt simboluri Illuminati frate! Alea sunt simboluri ale masoneriei mondiale! Si ce-ai zis tu acolo nu este ochiul lui Lucifer o_o, nu! Data viitoare sa citesti alte siteuri in afara de secretele lui lovendal (care e jalnic); si de cand Gaga, Rihanna si Adele sunt cantarete iluminate? Ceea ce fac ele se numeste marketing, nicidecum satanism! Si chiar tu singur ai zis: este o societate VECHE!