| RoxanaRocsie14 a întrebat:

I need hheelp! Vreau doar sa va spun ca vreau sa fiu fericita si asta nu o pot face pana ce nu mi-l voi scoate din cap si din inima pe baiatul pe care il iubesc. pur si simplu nu mai pot, si toate astea pentru ca nu am avut curaj sa-i spun ce simt pentru el. nu vreau sa-mi spuneti sa-i spun pentru ca n-o s-o fac.asta ar fi trebuit sa o faca el, presupun. chiar nu stiu daca ma place sau nu, el e timid iar reactiile lui cand ma vede sunt cam asa: cand sunt langa el (pe autobuz de exemplu) incearca sa ma ignore, sa nu se uite in ochii mei, sta tot intors, uneori se mai aseaza in spatele meu in autobuz, iar uneori. uneori se uita la mine cu niste ochi mari si luminosi insa asta nu tine prea mult. chiar nu mai stiu ce sa cred, ce sa fac si cum sa mi-l scot din minte
va roog. help puppy dog eyes
dau fundita.

Răspuns Câştigător
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Se mai intampla.Am trait-o si p'asta (cum se spune).Si acum imi aduc aminte de ochii ei albastrii happy.Iti dau un sfat, daca chiar iti place de el fa cumva sa vorbiti mai des pe messenger, facebook (nu de alta dar pe site-uri de socializare ai mai mult "curaj" sa ii spui omului) si din vorba in vorba intreaba-l daca este sau a fost indragostit si spune-i si tu ce simti daca el are incredere in tine.Sti si tu cum e:daca un baiat place o fata si ii spune aceasta se poate sa il si refuze, dar daca o fata il place pe un baiat ii spune, iar baiatul nu e nebun sa nu o accepte mai ales daca e singur.Parerea mea e ca fetele sunt mai curajoase ca si baietii, fa tu primul pas.Succes!

2 răspunsuri:
| WizKhalifaa a răspuns:

Nu creeed, "asta ar fi trebuit sa o faca el, presupun", asta e cea mai mare greseala a voastra, fetelor.
Lasa rusinea sau/si orgoliul deoparte si vorbeste mai direct cu el pe messenger, facebook, la tel sau sms-uri.
Alta solutie nu ai si o sa fi toata viata ta suparata ca nu ai incercat macar o relatie cu acel baiat.

| lazaroviciilie a răspuns:

Buna roxana, un remediu bun pentru starea asta a ta e discutia...si o dicutie cu altcineva cunoscut sau strain. iar tot ceea ce trebuie sa faci tu e sa incerci sa iti cauti mereu o ocupatie care sa=ti distraga atentia...sau cand il vezi sa incerci sa discuti cu alte colege sau cu cineva din jurul tau si fara sa il bagi in seama. iar inca ceva care isi face efectul e sa pui ochii pe alt baiatsi cu care sa fii mai sincera