| anonim_4396 a întrebat:

Am alta problema acum... v-am mai zis de fostul meu prieten care am stat 2 ani si cel de acum care faceam cu el 2 luni saptamana viitoare.Am zis "faceam" pentru ca s-a despartit de minestraight face. Acum cateva zile ma uitam la televizor si el imi zice pe mess cam asa:"vreau sa ne despartimthinking vroiam sa iti zic mai demult dar nu am putut, noapte buna"si a iesit dupa mess.Eu vazusem asta dupa 2 ore si pur si simplu a fost ca un soc pentru ca ne intelegeam bine si incepusem sa tin la elstraight face. In fine am inceract sa ma culc dar nu am putut si am stat pana la 3 dimineata incercand sa adorm. A doua zi la scoala am intrat in clasa si imi batea inima foarte rau si nu m-am uitat la el, dupa vreo 15 min(nu am facut atunci ora)ma uit la el si el s-a intors si s-a uitat la mine(coincidentalaughing )si i-am zis sa vina pana la mine in banca sa discutam.Vine, se aseaza, il intreb ce s-a intamplat, el se inroseste la fata, incepe sa rada ca un fraier ca sa nu zic altceva, si m-am chinuit vreo 15 min ca sa scot un cuvant de la el.In final imi zice : "nu mai mergea". Si e aiurea rau de tot pentru ca ma obisnuisem cu el si credeam ca tine macar putin la mine. dupa aia am intors privirea iar el a plecat din banca si nu am mai vorbit toata ziuasad...Aici cred ca sunt si eu vinovata pentru ca imi intr-un fel frica(daca pot sa spun asa)sa il sun(adica mi-era sa nu zica ca am treaba sau nu stiam cand are antrenamentele sau meditatiile, se culca devreme, nu stiue sa mai zic) as vrea sa o iau de la capat pentru ca ma simteam foarte bine cu el, eram fericita si sunt sigura daca il sunam si daca vorbeam mai mult cu el era altceva, nu stiu cum sa fac.Chiar il vreau inapoi. Din cate am auzit cica ar fi cu o fata dar fata aia e proasta si stiu ca s-a bagat pe ea ca sa ma faca geloasa (arata bine dar multa lume mi-au zis ca eu arat mai bine ca ea si la corp si la fatalaughinglaughing )si as vrea macar sa ii zic sa ne impacam dar mi-e frica rau de tot. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Scuze pentru povestioara asta mai lungabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, din moment ce el nu te mai vrea, ce sa ii faci? Mai bine incearca sa il uiti si sa iti cauti alt baiat; nu cred ca avea un motiv intemeiat sa se desparta de tine, in plus nu se zice pe mess.Bine,daca nu l-ai sunat ce? Nici eu nu prea imi sunam prietenul ca mi-era asa ca poate e ocupat si chestii din astea, dar nu m-a lasat pentru.atat.
DAca vrei sa te impaci cu el, discuta serios cu el, spune-i ce simti si ca mai vrei o sansa, dar daca baiatul nu te mai vea, nu te umili, nu merita.
Chiar ai zis ca e cu alta, indiferent de cum e acea fata, e cu ea, totusi cam devreme zic eu, dupa ce s-a despartit de tine...fi puternica si treci peste! Lumea nu se termina la un baiat!

7 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Ceva de genu asta am patit si eu si dupa o spatamana vine la mine ca vrea sa ne impacam...lasal in pace ca daca te-a iubit se intoarce la tine
asa a facut si al meu rolling on the floor

| Lorelai a răspuns:

Tot tu vrei sa te impaci cu el? Scuze ca iti spun dar daca se poarta cum se poarta cu tine este pentru ca are cu cine, intelegi. Rade ca un fraier pentru ca il doare undeva de tine. Tu acum il vrei inapoi. Tu nu ai demnitate? Imi pare rau pentru tine dar numai astfel d tipi meriti.

| DenisaMetal a răspuns:

Pai, parerea mea este sa ca trebuie sa fii mai comunicativa cu el si sa va exprimati liberi sa ii spui ca sa iti mai deie o sansa.

| Mirela a răspuns:

Nu te injosi sa. i zici sa va impacati, daca el asa a vrut respecta. i decizia happysi u cautati pe altu big hug

macar putea sa. ti zic la scoala ca vr sa va desp oh go ondar nastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur s-a bagat pe fata aia ca sa te faca geloasa[mi s-a intamplat si mie] dar termin-o cu el si gata. Daca iti face tie asa inseamna ca-i un Prost cu "P" MARE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce copila esti happy

si tare de mai iei dupa "lume". eu zica sa-ti vezi de treaba ta in continuare si data viitoare cu urmatorul vei stii ce sa faci tongue

| ciochi a răspuns:

Zic eu, sa vorbesti cu el si sa incerci sa-l convingi fara sa-i dai prea multe detalii cu privire la cat de mult tii la el sau eu stiu, sa-i dai de inteles ca esti innebunita dupa el (chiar daca nu esti dar el s`ar putea sa inteleaga asa ceva) daca nu merge, nu ai ce`i face, ultima a raspunsului monicai are mare dreptate : "Lumea nu se termina la un baiat!"