| Animeforlifee9921 a întrebat:

Iar va bat la cap cu problemele mele de adolescent. Cum as putea manca si eu orice,fara sa mi se faca rau sau sa imi placa? Am ajuns sa am probleme reale cu mofturile mele si simt ca nu mai pot. Ma cert cu toti,pentru ca "le mananc zilele" cu figurile mele. Singura nu pot sa imi gatesc ca nu stiu,dar trebuie sa depind si de altul si nimeni nu imi mai face ce vreau eu,trebuie sa mananc cot la cot cu ceilalti si mi se face rau. Am fost odata la o zi de nastere si aveau un fel de mancare pe care eu il uram,dar a trebuit sa mananc fortat obligat,iar cand am ajuns acasa,am vomitat tot. Am si ajuns sa slabesc din cauza asta si cred ca o sa o dau in altele.
Sfaturi? Va rog frumos sa raspundeti doar daca stiti si sa nu imi mai dati hate, ca am alte probleme si nu mai am chef sa vina x si sa ma faca ca pe n***a pe TPU.

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Iti gatesti singura. Faptul ca nu stii nu e o scuza buna deloc stiind ca gasesti tot ce vrei si e nevoie sa stii pe internet, plus ca nimeni nu s-a nascut invatat. Daca nu incerci, cum crezi ca vei invata vreodata? Cand te muti la casa ta cum vei proceda? Astepti sa iti aduca cineva mancare? Curaj, nu e asa greu. Vorbeste cu mama ta sa iti mai arate una alta daca nu ai curaj sa te apuci.

https://www.youtube.com/results?search_query=retete+simple+si+rapide

https://www.youtube.com/......s?/results

https://www.youtube.com/playlist?list=PLij_Ac6qSvfdNpXnPBTPtBCVfl2o8V-fc

Daca imi amintesc bine tu si la matusa faceai mofturi. Abia dupa ce pui mana sa faci iti dai seama ca nu trebuie sa iei totul de-a gata si iti trec mofturile, mai ales cand ti-e foame. Spor.

| Hyperion7 a răspuns:

Și eu eram mai pretențios la mâncare, insa de la un timp nu am mai fost.
Probabil că datorită faptului că altcineva imi gătea și mâncarea poate era preparată diferit sau nu știu, însă cert e că înainte nu-mi plăceau sarmalele sau pestele prăjit, lucruri pe care acum le mănânc.

| Marius22222222222 a răspuns:

Câți ani ai?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Multi înainte când vei creste vei vedea viața altfel

| Animeforlifee9921 explică (pentru Marius22222222222):

Mersi!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Atunci cred că este momentul să încerci să gătești singură uitându-te de rețe pe internet, până la urmă nimeni nu s-a născut învățat.

| Animeforlifee9921 explică:

Din cauza asta s-a si enervat matusa pe mine

| AdrianFoanga a răspuns:

Ia cartea lu' Sanda Marin si apuca-te de gatit.